Jacek Czaplewski
AFP/East News
Liga niemiecka. Krzysztof Piątek pierwszy raz od maja znalazł się w kadrze meczowej. Zaczął na ławce i wstał z niej dopiero w 83 minucie, gdy zastąpił Suata Serdara. Jego Hertha Berlin przegrała na wyjeździe z RB Lipsk aż 0:6.

Pierwszy występ po przeszło czterech miesiącach przerwy trwał około osiem minut. W tym czasie napastnik oddał jeden celny strzał. Piłkę zdołał obronić Węgier Peter Gulacsi.

Dokładnie 13 maja Krzysztof Piątek doznał złamania kostki (z tą samą kontuzją od czwartku zmaga się Kamil Piątkowski). Z tego powodu stracił szansę na przełożone Euro, kilka meczów w el. MŚ 2022 i w Bundeslidze.

Hertha bez Piątka w składzie uzbierała ledwie sześć punktów w sześciu kolejkach. Dwie bramki zdobył wspomniany Suat Serdar ustawiony niżej niż wysunięty dziś Davie Selke.

Na początku października Piątek przyleci do Polski na zgrupowanie reprezentacji, na mecze z San Marino oraz Albanią.

RB Lipsk - Hertha Berlin 6:0 (3:0)
Bramki: Nkunku 16', 70', Poulsen 23', Mukiele 45', Forsberg 60', Haidara 77'
Żółte kartki: Mukiele - Darida, Stark, Plattenhardt

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Wieczysta Kraków - Wiślanka Grabie. Sławomir Peszko, kapitan Wieczystej, strzelił gole na 1:0 i na 3:0. W tej sytuacji towarzyszy mu obrońca Wiślanki Adrian Kukla

Wieczysta Kraków - Wiślanka Grabie. Peszko i Majewski mają p...