Piotr Szymański
screen Facebook
Liga niemiecka. Hertha Berlin pokonała u siebie Bayer Leverkusen (2:0) w meczu 33. kolejki ligi niemieckiej. 89 minut w barwach gospodarzy rozegrał Krzysztof Piątek, który powinien mieć trafienie w tym meczu. Po świetnej akcji Polaka gola pozbawił go... kolega z zespołu.

Krzysztof Piątek spotkanie w pierwszym składzie rozpoczął trzeci raz z rzędu. Jak wypadł? Bardzo dobrze. W 36. minucie strzał reprezentanta Polski z najwyższym trudem na rzut rożny wybił bramkarz Bayeru. A po przerwie, w 54. minucie "Pjona" przeprowadził fantastyczną akcję.

Najpierw podaniem z pierwszej piłki wypuścił lewą flanką Matheusa Cunhę, a następnie dostał piłkę zwrotą. Polak Zabawił się obrońcami Aptekarzy i bramkarzem, ale tuż przed linią bramkową futbolówkę do pustej bramki wpakował jego kolega z Herthy, Dodi Lukebakio. Szkoda, bo Piątek zasłużył na to trafienie, a tak skończył mecz jedynie z asystą.

Zobacz kapitalną akcję Krzysztofa Piątka:

Po meczu napastnik Herthy wrzucił na Instagram zdjęcie właśnie z Lukebakio, które żartobliwie podpisał: "Ten moment, gdy złapiesz złodzieja bramki".

Hertha Berlin - Bayer Leverkusen 2:0 (1:0)

Bramki:
1:0 - Mattheus Cunha 22'
2:0 - Dodi Lukebakio 54'

Hertha: Rune Jarstein - Petar Pekarik (50' Lukas Kluenter), Dedryck Boyata, Niklas Stark, Jordan Torunarigha - Marvin Plattenhardt, Marko Grujić - Mattheus Cunha, Vladimir Darida, Dodi Lukebakio (68' Alexander Esswein) - Krzysztof Piątek (89' Vedad Ibisević)

Bayer: Lukas Hradecky - Aleksandar Dragović, Edmond Tapsoba (57' Lucas Alario), Jonathan Tah, Wendell - Charles Aranguiz (46' Kerem Demirbay), Julian Baumgartlinger (75' Nadiem Amiri) - Moussa Diaby, Kai Havertz, Leon Bailey (75' Florian Wirtz) - Kevin Volland (46' Paulinho)

Żółte kartki: Lukebakio, Grujić, Kluenter, Stark (Hertha) - Tapsoba, Dragović, Alario (Bayer)

Powiększa się lista krajów, w których mecze PKO Ekstraklasy będą transmitowane. Śmiało można powiedzieć, że zmagania polskich piłkarzy będzie oglądała cała Europa. Zobacz, gdzie za granicą można oglądać mecze naszej ligi!

Cała Europa chce oglądać Ekstraklasę? Zobacz, gdzie za grani...