Jacek Czaplewski
Cieszynka Krzysztofa Piątka
Cieszynka Krzysztofa Piątka Canal+ Sport2
Liga niemiecka. Dobra zmiana Krzysztofa Piątka. Polak w meczu Hertha Berlin - Augsburg ustalił wynik na 2:0. Gola tym razem strzelił z gry - po kontrataku.

Piątek na boisku pojawił się w 64 minucie. Hertha prowadziła wówczas 1:0. W doliczonym czasie gry, w 93 minucie polski napastnik wykorzystał podanie od Vladimira Daridy i technicznym uderzeniem z kilku metrów pokonał bramkarza.

To drugi mecz Piątka z golem, a trzeci w ogóle dla Herthy. W poprzedniej kolejce 24-latek ustalił wynik na 2:2 z RB Lipsk. Wtedy jednak trafił z rzutu karnego.

Bilans Herthy po wznowieniu Bundesligi to trzy zwycięsta i remis. Drużyna prowadzona przez Bruno Labbadię awansowała już na dziewiąte miejsce.

Hertha Berlin - FC Augsburg 2:0 (1:0)
Bramki: Javairo Dilrosun 23', Krzysztof Piątek 93'
Żółte kartki: Marko Grujić, Maximilian Mittelstadt - Rani Khedira, Felix Uduokhai, Daniel Baier
Mecz bez udziału publiczności.

Hertha Berlin: Jarstein - Pekarik, Boyata, Torunarigha, Mittelstädt - Skjelbred (59' Maier), Grujić, Lukebakio (64' Piątek), Darida, Dilrosun (91' Klunter) - Ibisević (65' Leckie).
Augsburg: Luthe - Lichtsteiner (74' Framberger), Suchy, Uduokhai, Iago - Khedira (62' Baier), Gruezo - Sarenren Bazee (81' Teigl), Löwen (46' Richter), Vargas - Cordova (46' Niederlechner).