Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ligę matematyczną wygrali licealiści z Wrześni, historyczną – uczniowie z poznańskiej „Dąbrówki”

Anastazja Bezduszna
Anastazja Bezduszna
3 czerwca w ramach projektu „Uniwersytet w Twojej Szkole” odbył się finał konkursu matematycznego. W rywalizacji wzięło udział sześć szkół z Wielkopolski. Zwyciężyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza z Wrześni. W mistrzowskiej drużynie znaleźli się: Karolina Borys, Damian Baranowski, Natalia Bączkiewicz, Piotr Kajdasz.

Konkurs odbywał się w Sali Senatu UAM w trybie on-line jako wideo konferencja między uczestnikami i oceniającymi. Licealistom kibicowali m.in. prof. Waldemar Łazuga, jeden z organizatorów ligi oraz prorektor UAM, prof. Marek Nawrocki. Pytania, na które odpowiadali uczniowie, przygotowywali i komentowali eksperci z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

– Przez chwilę zastanawialiśmy się czy wystarczy pytań – przyznaje prof. Waldemar Łazuga. – Cztery szkoły miały jednakową liczbę punktów, a i podczas dogrywki na pytania uczniowie odpowiadali prawidłowo.

W efekcie najlepszymi matematykami okazali się uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza z Wrześni. Tuż za nimi uplasowali się uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika z Leszna oraz Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino z Wrześni. Poza podium znaleźli się: I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja z Krotoszyna, VII Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Poznaniu oraz I Liceum Ogólnokształcące, im. św. Barbary z Chodzieży.

Przypominamy, że finał Ligi Angielskiej wygrali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Leszna, a Ligę Historyczną uczniowie z VII Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Poznaniu.

To nie pierwsze doświadczenie komunikacji wizualnej przez telekonferencję w ramach projektu „Uniwersytet w Twojej Szkole”. W takim trybie odbywają nie tylko konkursy, ale również lekcje, podczas których z profesorem prowadzącym zajęcia w jednej z odpowiednio wyposażonych sal UAM w Poznaniu może łączyć się kilkadziesiąt szkół z całej Wielkopolski. Wszyscy uczestnicy mają możliwość oglądania i rozmawiania ze sobą w dowolnej chwili, w czasie trwania połączenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski