Linette nie zagra w ćwierćfinale turnieju w Hobart! Poznanianka wyszła z opresji, prowadziła 5:4 w trzecim secie i wypuściła szansę z rąk

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Magda Linette z Hobart przeniesie się już niebawem do Melbourne, gdzie w poniedziałek rozpoczyna się wielkoszlemowy Australian Open Andrzej Szkocki
Najlepsza obecnie polska tenisistka, poznanianka Magda Linette (86 WTA), która jest już pewna udziału w rozpoczynającym się w poniedziałek 14 stycznia wielkoszlemowym Australian Open, nie zdołała niestety awansować do ćwierćfinału turnieju WTA International w australijskim Hobart na Tasmanii (pula nagród 250 tys. USD).

W 2. rundzie zawodniczka AZS Poznań po zaciętym, trwającym 2 godziny osiem minut spotkaniu, przegrała w środę z 21 letnią Belgijką Greet Minnen 1:6,6:4,6:7 (3:7). Szkoda straconej szansy poznanianki, gdyż zwycięstwo w konfrontacji z niżej notowaną rywalką, było nie tylko w zasięgu Magdy Linette, ale rzeczywiście było blisko.

Wprawdzie Linette zaczęła mecz słabo szybko przegrywając pierwszą partię, ale podobnie jak dzień wcześniej w meczu z Greczynką Marią Sakkari pokazała charakter, drugiego seta rozstrzygnęła ma swoją korzyść, a w decydującym secie trzecim prowadziła z przełamaniem 2:0, 4:2 oraz 5:3. Nie zdołała jednak „dokończyć dzieła”. Belgijka, choć była w 10. gemie trzeciej partii dwie piłki od porażki, odrobiła straty i ostateczne przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Magda Linette przegrywając 5:6 zdołała jeszcze po pewnie wygranym własnym serwisie doprowadzić do tie-breaka, w nim jednak popełniła trzy proste błędy i po pierwszym z trzech meczboli zeszła z kortu pokonana.