Powstanie Wielkopolskie
  konkurs

  20 tysięcy złotych na wyciągnięcie ręki

  Rozwiń
  Lokalne Grupy Działania: Ocalają od zapomnienia, wspierają i...

  Lokalne Grupy Działania: Ocalają od zapomnienia, wspierają i działają [PLEBISCYT]

  Marta Danielewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Lokalne Grupy Działania: Ocalają od zapomnienia, wspierają i działają [PLEBISCYT]
  Trwa nasz plebiscyt, w którym wybieramy najaktywniejszą LGD w naszym regionie. Głosy można oddawać tylko do 31 sierpnia!
  Lokalne Grupy Działania: Ocalają od zapomnienia, wspierają i działają [PLEBISCYT]
  Lokalnych Grup Działania w całej Wielkopolsce jest kilkadziesiąt. Chociaż każda z nich realizuje na co dzień inne zadania, celem wszystkich jest praca na rzecz rozwoju regionów, w których mieszkają, chcą polepszyć warunki, w których żyją. Chcą zaktywizować też mieszkańców do działania. Dlatego „Głos Wielkopolski” przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w plebiscycie wyróżni te najbardziej aktywne.

  O tym, która LGD zostanie uznana za najlepszą w całej Wielkopolsce, zdecydują nasi czytelnicy. Aby oddać głos na swojego faworyta, trzeba pod numer 72355 wysyłać SMS o treści LGD, a po kropce podać numer stowarzyszenia, na które chcemy zagłosować (koszt 2,49 z VAT).

  Najaktywniejsza Grupa Działania Wielkopolski 2016 - ZAGŁOSUJ  Ocalają od zapomnienia
  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „ Między Ludźmi i Jeziorami” (SMS o treści LGD.6) to organizacja pozarządowa zawiązana przez społeczników, mieszkańców, przedsiębiorców i instytucje prywatne. Obszar LGD to 4 gminy powiatu konińskiego : Kazimierz Biskupi, Kleczew, Wil-czyn, Skulsk i Ostrowite z powiatu słupeckiego, stanowi cenny przyrodniczo i krajobrazowo teren, a nieocenionym walorem obszaru stowarzyszenia jest bardzo silnie rozwinięta i zachowana infrastruktura sakralna oraz bogate dziedzictwo historyczne i kulturalne. Celem działalności LGD jest ochrona i promocja tych terenów.

  - Od 2006 roku zorganizowaliśmy szereg szkoleń, warsztatów, konkursów, wyjazdów studyjnych, wydarzeń kulturalnych - opowiadają członkowie LGD.

  Podobne zadania stawia przed sobą Wielkopolska Lokalna Grupa Działania Kraina Lasów i Jezior (SMS o treści LGD.28), która zrzesza przedstawicieli z 12 gmin. - Stawiamy na rozwój małych przedsiębiorstw, odnowę i rozwój wsi - przekonują jej członkowie. WLGD Kraina Lasów i Jezior wzięła udział w realizacji trzech projektów, w tym międzynarodowego: Europejskie Drogi św. Jakuba, Kajakowa aktywna turystyka, Ocalić spiską i buko-wiecką gwarę od zapomnienia.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo