LuxFest dla dzieciatych - zaprasza dziadek Litza!

  LuxFest dla dzieciatych - zaprasza dziadek Litza!

  Zdjęcie autora materiału

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Największe zmartwienie fana rocka i jednocześnie rodzica? Z kim zostawić dzieci na czas koncertu? - Zabierzcie je ze sobą! - tak na LuxFest w poznańskiej Arenie zaprasza Litza z Luxtorpedy.
  Litza szykuje się na LuxFest z żoną i... wnukiem

  Litza szykuje się na LuxFest z żoną i... wnukiem ©Archiwum rodzinne Roberta Friedricha / Facebook

  - Nie jest tajemnicą, że mam siedmioro dzieci, a od tygodnia jestem także dziadkiem. Większość moich dzieci chciała zobaczyć nasz festiwal, co unaoczniło mi, że takich rodzin jest więcej - mówi Robert "Litza" Friedrich, lider Luxtorpedy i jednocześnie organizator LuxFestu - nowego festiwalu rockowego, którego pierwsza edycja odbędzie się 17 listopada w poznańskiej Arenie.

  Efektem będzie rozbudowana Rodzinna Strefa Sztuki LuxArt - strefa dla dzieci rockowych rodziców, usytuowana w kuluarach hali Arena. Od godziny 14 w LuxArcie odbywać się będą warsztaty plastyczne (Fabryka Sztuki) i muzyczne (Laboratorium Muzyczne), w których zajęcia prowadzić będą specjaliści z fundacji Enter Art oraz Pracowni Artystycznej Lupa.
  Przygotowaniem programu zajmują się między innymi żony rockowych tatusiów: Litzy (Dobrochna Friedrich) i Michała Kowalonka z Myslovitz (Luiza Niedźwiecka-Kowalonek, laureatka Medalu Młodej Sztuki "Głosu").

  W LuxArcie dzieci będą mogły twórczo bawić się do godziny 17. To jednak nie koniec rodzinnych udogodnień: przez cały czas trwania LuxFestu funkcjonować będzie Strefa Mamy Kulki - miejsce, w którym uczestnicy będą mogli odpocząć podczas i między koncertami oraz nakarmić lub przewinąć dzieci. Dodatkowo do zabrania ze sobą dzieci zachęcają promocyjne ceny biletów: pociechy do lat 3 wchodzą za darmo, do lat 12 płacą zaś jedynie 20 złotych. "Podstawowy" bilet kosztuje 37 złotych, a rodzicom życie ułatwi opaska do wielokrotnego wejścia na teren festiwalu, dzięki której bez problemu będą mogli na przykład odwieźć "młodych" do domu.

  Idea rodzinnego festiwalu rocka już się sprawdziła: na dwa tygodnie przed wydarzeniem z 4000 biletów rozeszło się już 2500. Atuty LuxFestu nie kończą się bowiem na kuluarach: po raz pierwszy zobaczymy w Arenie wspólny występ Myslovitz z... Arką Noego (oraz dziećmi z projektu Lumikulu Michała Kowalonka), zaś gospodarze - czyli Luxtorpeda - zagrają obie swoje płyty w całości.

  - I z kilkoma niespodziankami - dodaje Litza. - Na festiwalach zespoły grają zwykle krócej niż zwykle, u nas każdy wykonawca będzie miał dość czasu na zagranie pełnego programu.

  Bilety na LuxFest można kupić w CIM, Arenie i sieciach handlowych (TicketPro, Empik, Media Markt). Patronem wydarzenia jest "Głos Wielkopolski"


  Program LuxFestu  14.00 - otwarcie bram
  15.30 - Arka Noego
  17.00 - Mokrofon
  17.40 - Pięć Dwa Dębiec
  18.50 - Maleo Reggae Rockers
  20.20 - Luxtorpeda
  22.00 - Myslovitz

  14.00-17.00 - Strefa Lux Art

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo