Powstanie Wielkopolskie
  konkurs

  20 tysięcy złotych na wyciągnięcie ręki

  Rozwiń
  Lwy z Poznania i z Niemiec pobiegną w Japonii aby pomóc...

  Lwy z Poznania i z Niemiec pobiegną w Japonii aby pomóc potrzebującym dzieciom

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tak było rok temu po zakończeniu maratonu Warszawa -Kowno - Ryga
  1/3
  przejdź do galerii

  Tak było rok temu po zakończeniu maratonu Warszawa -Kowno - Ryga ©Archiwum

  W poniedziałek członkowie Lion's International Mariusz Szeib z i Daniel Wcisło oraz Ludwig Schlereth z Niemiec rozpoczną w Japonii kolejny Charytatywny Bieg Wolności.
  Od poniedziałku do soboty już po raz czwarty dwaj członkowie ruchu Lion's International z Poznania Mariusz Szeib i Daniel Wcisło oraz ich niemiecki kolega Ludwig Schlereth organizują Freedom Charity Run czyli Charytatywny Maraton Wolności. Tym razem pobiegną z Hiroshima do Fukuoka. Przebiegną 275 kilometrów. Wybrali Japonie ponieważ tam właśnie w Fukuoka w piątek rozpoczyna się tegoroczna 99. konwencja Lions International.
  Cel biegu jest jak zawsze charytatywny. Połowa zebranych funduszy zostanie przekazana na dzieci pokrzywdzone w wyniku silnego trzęsienia ziemi do jakiego doszło w tym roku w kwietniu na wyspie Kiusiu. Druga połowa na operacje wzroku i budowę hostelu dla dzieci przy szkole w miejscowości Lokhim w Nepalu. Nim zaczną bieg złożą kwiaty pod pomnikiem ofiar wybuchu bomby atomowej w Hiroshima – Aby pokazać, że nie tylko Hiroshima była zniszczona w czasie wojny wysłałem do japońskich kolegów zdjęcia zniszczonej Warszawy. Przesłanie Freedom mówi o wolności, o tym, że nigdy więcej wojny, o bezpieczeństwie i przyjaźni między narodami. My chcemy przekraczać naszymi nogami granice państw trzymając się razem za ręce. - mówi Mariusz Szeib. Wesprzeć ideę biegu może każdy wykupując za 100 euro symboliczny 1 kilometr. Wystarczy wpłacić pieniądze na konto 841600 0004 0503 6264 6196.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo