Łyżwiarstwo szybkie: Szymański nie obniża poziomu w Stavanger

Jan Szymański jest w tym sezonie liderem naszej reprezentacji
Jan Szymański jest w tym sezonie liderem naszej reprezentacji Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Dobrze spisali się nasii reprezentanci w biegu na 1500 m w PŚ w norweskim Stavanger. Najlepsze, ósme miejsce zajął poznaniak Jan Szymański.

Wygrał faworyt Denis Juskow 1.44,94. Rosjanin potwierdził, że jest kandydatem nr 1 do zwycięstwa na MŚ w Kołomnie (11-14 lutego). Drugie miejsce zajął Belg Bart Swings 1.45,88, a trzeci Holender Kjeld Nuis 1.46,11.

Szymański uplasował się na ósmej pozycji (1.46,89), a Konrad Niedźwiedzki na dziesiątej (1.47,07). Cieszy dobra dyspozycja tego ostatniego który wrca do wysokiej formy po kontuzji.

Mistrz olimpijski z Soczi na 1500 m Zbigniew Bródka wygrał w piątek rywalizację w grupie B, uzyskując czas 1.47,81. Polak awansował do grupy A, w której wystąpi w finałowych zawodach PŚ w Heerenveen. Bródka wyprzedził Holendra Patricka Roesta (1.48,09) i Rosjanina Michaiła Kozłowa 1.48,24.

- Wygrana cieszy, czas mógł być trochę lepszy. Dla mnie najważniejsze, że wszystko idzie w dobrym kierunku i w marcu wracam do najsilniejszej grupy A. Jeśli chodzi o zbliżające się MŚ w Kołomnie, na dziś jestem rezerwowym na 1500 m, ale to może się zmienić już na miejscu, w Rosji. Poza tym nie zdecydowaliśmy jeszcze, czy będziemy walczyć na tym dystansie, czy wszystkie siły zostawiamy na rozgrywane tego samego dnia zawody drużynowe – przyznał mistrz olimpijski z Soczi.