Łyżwiarstwo szybkie: Szymański szósty, Waś czwarty w PŚ

Jan Szymański z kolegami z reprezentacji tym razem nie stanął na podium PŚ
Jan Szymański z kolegami z reprezentacji tym razem nie stanął na podium PŚ Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Artur Waś tuż za podium Pucharu Świata w holenderskim Heerenveen. Nasz reprezentant zanotował kolejny udany występ w biegu na 500 m. Znakomity sprinter uzyskał 34,80 s. Wygrał fenomenalny Rosjanin Paweł Kuliżnikow 34,48, który biegł w ostatniej parze i zepchnął Polaka na czwarte miejsce.

W wyścigu drużynowym mężczyzn Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański (AZS AWF Poznań) zajęli szóste miejsce 3.48,11. Bezkonkurencyjni byli Holendrzy 3.43,77, którzy wyprzedzili Norwegię 3.44,67, Rosję 3.46,24 i Koreę Południową 3.46,34.