Magda Linette odpada z turnieju WTA w Chicago

fb
Udostępnij:
Magda Linette (54. miejsce) przegrała z Jil Belen Teichmann (38.) 0:2 (2:6, 4:6) i odpadła w II rundzie turnieju WTA w Chicago.

Turniej w Chicago był drugim we wrześniu dla Linette. Wcześniej wygrała kwalifikacje do zawodów w Ostravie, gdzie odpadła w II rundzie. W Chicago Polaka ograła w pierwszej rundzie z Amerykankę Coco Vandeweghe (143.) 2:0 (6:1, 6:4).

W środę Linette musiała się zmierzyć z wyżej rozstawioną rywalką. W pierwszym secie Teichmann nie dała Polce zbyt wiele szans, dwukrotnie ją przełamała i wygrała 6:2. Druga odsłona była już bardziej wyrównana. Linette utrzymała swoje podanie do stanu 3:3, ale jeden przegrany gem serwisowy kosztował ją seta. Przy stanie 5:3 Polka obroniła dwie piłki meczowe i wygrała gema, ale ostatecznie przegrała 4:6.

Dziś o 21. Linette zagra w deblu z Alicją Rosolską. Ich rywalami będą Weronika Kudiermietowa i Bethanie Mattek-Sands.

Gala „France Football” fiaskiem organizacyjnym? Komentarz

Materiał oryginalny: Magda Linette odpada z turnieju WTA w Chicago - Polska Times