Magda Linette odpadła z turnieju w Charleston. Poznańska tenisistka nie odczytała szalonej gry młodej Kolumbijki

Magda Linette (AZS Poznań) ze względu na udział w turnieju WTA w Charleston zrezygnowała z występu w reprezentacji w meczu z Brazylią Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Magda Linette (AZS Poznań, WTA 51), rozstawiona z nr 2, odpadła niespodziewanie w I rundzie turnieju WTA 250 w amerykańskim Charleston. Poznańska tenisistka przegrała z 19-letnią Kolumbijką Marią Osorio-Serrano (WTA 135) 3:6, 6:4, 5:7.

Osorio-Serrano przyjechała do Południowej Karoliny opromieniona pierwszym zwycięstwem w zawodowym tourze. W niedzielę wygrała w Bogocie, z której Linette nie ma dobrych wspomnień. Meczu z młodą tenisistką z Kolumbii też nie będzie dobrze wspominać, bo w trzecim secie prowadziła już 5:3, a mimo to przegrała cztery kolejne gemy i po asie rywalki przy pierwszej piłce meczowej pożegnała się z turniejem.

Wcześniej szalona gra Kolumbijki też sprawiała sporo kłopotów naszej tenisistce. W pierwszym secie poznanianka prowadziła 3:1, po czym przegrała cztery gemy z rzędu. W przerwach Linette czytała swoje słynne kartki z zapiskami, ale szalonej gry 19-latki nie zdołała odczytać. Drugą partię zawodniczka AZS rozpoczęła od prowadzenia 3:0 i potem poszła już za ciosem. W trzecim secie Osorio-Serrano miała przerwę medyczną i wydawało się, że opada z sił. Na finiszu pojedynku jednak się odrodziła i osiągnęła kolejny życiowy sukces, wygrywając ze znacznie wyżej notowaną polską tenisistką.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0