Magdalena Fręch odpada z turnieju WTA w Hamburgu. Czeszka była bezlistosna dla Polki wygrywając 12 gemów z rzędu

Magdalena Fręch odpadła w II rundzie turnieju WTA w Hamburgu. Polka okazała się gorsza od zwyciężczyni Roland Garros z 2021 roku Marzena Bugala-Astaszow
Magdalena Fręch nie zagra dalej w tenisowym turnieju WTA 250 w Hamburgu na kortach ziemnych. Polka odpadła w II rundzie, przegrywając z Barborą Krejcikovą 6:3, 6:0, choć w pierwszym secie łodzianka prowadziła już 3:0. Oznacza to, że łodzianka straciła w tym spotkaniu aż 12 gemów z rzędu.

Mecz dla Fręch zaczął układać się bardzo dobrze. Pomimo tego, że w pierwszym gemie pierwszego seta Polka przegrywała już 0:40, a rywalka miała trzy break pointy, to udało jej się tę partię wygrać. Kolejne dwa gemy również należały do Biało-czerwonej. Łodzianka była bardzo skuteczna w pierwszym serwisie, odpierając niezłe returny Czeszki.

Sytuacja zaczęła się komplikować w czwartym gemie, gdzie Krejcikova wygrała swoje podanie do "zera". Później już było tylko gorzej. Obecna mistrzyni Polski z 2022 roku przegrała jeszcze pięć kolejnych setów, ulegając zwyciężczyni Rolanda Garrosa z 2021 roku 6:3.

Drugi set to praktycznie absolutna dominacja rywalki Fręch. Polka gubiła się na korcie, kompletnie nie potrafiąc przeciwstawić się przeciwniczce. Czeszka wygrała w drugiej partii, nie oddając łodziance żadnego gema, 6:0, a mecz zakończył się po 1 godzinie i 20 minutach.

Polka kończy swój udział w turnieju w Hamburgu, w której pula nagród 231 tys. euro. Krejcikova natomiast w kolejnej rundzie zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Maria Lourdes Carle - Anastazja Potapowa.

Przedstawiamy najwyższe i najniższe siatkarki występujące w ekstraklasie siatkarek Tauron Lidze. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Najwyższe i najniższe siatkarki polskiej ekstraklasy. Kto w ...