Powstanie Wielkopolskie
  konkurs

  20 tysięcy złotych na wyciągnięcie ręki

  Rozwiń
  Magical Mystery Tour, czyli historia The Beatles

  Magical Mystery Tour, czyli historia The Beatles

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Widowisko „Magical Mystery Tour” to historia słynnej grupy The Beatles

  Widowisko „Magical Mystery Tour” to historia słynnej grupy The Beatles ©Archiwum

  40 przebojów grupy The Beatles usłyszeć można w widowisku "Magical Mystery Tour Live" jakie w poniedziałek pokazane zostanie w Poznaniu.
  Widowisko „Magical Mystery Tour” to historia słynnej grupy The Beatles

  Widowisko „Magical Mystery Tour” to historia słynnej grupy The Beatles ©Archiwum


  W poniedziałek zobaczymy w Poznaniu widowisko Magi-cal Mystery Tour Live. Projekt ten stworzyli artyści będący odtwórcami głównych ról w wielkim musicalowym przeboju londyńskiego West Endu jakim jest „Let It Be”.

  Magical Mystery Tour to multimedialne show dedykowane grupie The Beatles. Koncert przybliża karierę zespołu z lat 1962-70, szczegółowo uwzględniając przy tym historię tras koncertowych oraz pracy w studio nagrań.
  Pojawia się w nim 40 piosenek Czwórki z Liverpoolu. Widowisko, oprócz walorów muzycznych, pokazuje także jak rodziły się nowe koncepcje i jaki wpływ grupa wszechczasów miała na innych artystów i gatunki muzyczne.

  Grupę tworzyli John Lennon (zmarł w roku 1980), Paul McCartney, George Harrison (zmarł w roku 2001) i Ringo Starr. Początkowo The Beatles byli zespołem rock’n’rollowym. W miarę rozwoju kariery ich muzyka stała się bardziej zróżnicowana, a na ich albumach pojawiały się utwory gatunków takich jak hard rock, psychodeliczny rock, pop barokowy, blues, a także utwory awangardowe. Przez niemal całe lata sze-śćdziesiąte ubiegłego stulecia wyznaczali nowe trendy muzyczne, a ich utwory stawały się wzorem dla innych grup.

  Albumy takie jak Rubber Soul, Revolver, Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band, The Beatles i Abbey Road były i są uznawane za wyprzedzające swoją epokę arcydzieła muzyki rockowej. The Beatles zapoczątkowali i pozostawali nieodłączną częścią muzycznej „inwazji brytyjskiej” na świat, a szczególnie na Amerykę, która pozostawała do tego czasu stosunkowo zamknięta na obce zespoły. Co ciekawe w historii amerykańskiego rynku fonograficznego nikt nie sprzedał więcej płyt niż The Beatles.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo