Majówka nad Cybiną przyciągnęła mnóstwo poznaniaków...

  Majówka nad Cybiną przyciągnęła mnóstwo poznaniaków [ZDJĘCIA]

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Majówka w Bramie Poznania
  1/20
  przejdź do galerii

  Majówka w Bramie Poznania ©Łukasz Gdak

  Brama Poznania ma dopiero dwa lata. Niewielkie doświadczenie nie przeszkadza w organizacji weekendowych atrakcji, w których chętnie uczestniczą całe rodziny.
  W sobotę interaktywne muzeum Brama Poznania i okolice rzeki Cybiny są pełne poznaniaków szukających odpoczynku połączonego ze zdobywaniem wiedzy. Tegoroczna majówka w Bramie upływa pod hasłem integracji. Przede wszystkim dzieci z dorosłymi i niepełnosprawnych ze zdrowymi osobami.

  Dla odwiedzających przygotowano cykl warsztatów, pradawny obrzęd majenia drzew, pokaz filmowy, zwiedzanie zabytków, a wieczorem… widowisko multimedialne. W kolejnych dniach odbędą się także spływy kajakowe.

  - Pomysł na taką majówkę jest genialny. Mieszkamy tu od roku i kolejny raz uczestniczymy w wydarzeniu organizowanym przez Bramę. Aż szkoda, że na co dzień nie ma tu choćby małej budki z lodami – mówi pani Ewa, która do amfiteatru nad Cybiną wybrała się razem z dziećmi.

  - Jedyny minus jest taki, że animacji jest chyba mniej niż zwykle. No i trochę brakuje leżaków – dodaje pan Maciej, mąż Ewy.

  Małżeństwo nad rzekę przyszło około godz. 14. - Od tamtej pory czas upływał nam na warsztatach artystycznych z dziećmi, spacerowaniu, jedzeniu lodów i… turlaniu się z pobliskiego trawiastego zbocza – śmieje się pani Ewa.

  Dzisiejsze warsztaty trwają od godz. 12 do 17. Odbywają się pod hasłem „Życie nad Cybiną”. Chętni mogą także zwiedzać z audioprzewodnikiem muzeum Brama Poznania. Amatorów takiego spędzania czasu na Ostrowie Tumskim jest naprawdę sporo.

  Atrakcje będą się odbywać do samego końca majowego weekendu.

  Zobacz też:
  *Trwa Poznań za pół ceny! Jakie atrakcje dla uczestników? [ZDJĘCIA]
  * Majówkę można spędzić z książką

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo