Majówkę można spędzić z książką

  Majówkę można spędzić z książką

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Majówkę można spędzić z książką
  1/15
  przejdź do galerii
  Z okazji majowego weekendu Biblioteka Raczyńskich i poznańscy wydawcy książek zorganizowali dla poznaniaków majówkę z książką. Dla dzieci przygotowano warsztaty, a dorośli mogą się zapoznać z literackimi nowościami
  Majówka zaczęła się w sobotę, a potrwa do najbliższego poniedziałku (2 maja). Na płycie placu Wolności swoje najnowsze pozycje prezentują poznańscy wydawcy. Spotkania z nimi odbywają się od godz. 11 do 19.00.

  Jednak to nie wszystko! Na dzieci i dorosłych czekają też różnorodne warsztaty. Odbywają się one w budynku Biblioteki Raczyńskich przy pl. Wolności. Tylko w sobotę poznańskie gzuby i rojbry nauczą się czym jest gwara, a także usłyszą najważniejsze i najpopularniejsze słowa naszego lokalnego dialektu. To już od godz. 13.

  Wcześniej będzie się można spotkać z autorami książek, a przy stoiskach na pl. Wolności dla najmłodszych przygotowano animacje, gry, gimnastykę i wiele innych atrakcji.

  Od godz. 14.15 czekają na mieszkańców trochę poważniejsze zajęcia. „Uczucia co to takiego?” zapyta uczestników warsztatów prowadząca Agnieszka Cienciała. Prelekcja odbędzie się w sali nr 5 biblioteki.

  W kolejnych dniach przyjdzie czas na warsztaty artystyczne dla najmłodszych, a dorośli dowiedzą się jak przebiega proces wydawania napisanej książki.

  W poniedziałek o godz. 18 w Sali 1 poznaniacy będą się mogli spotkać z Krzysztofem Kaźmierczakiem, dziennikarzem „Głosu Wielkopolskiego”. Tematem rozmowy będzie jego książka „Krótka instrukcja obsługi psa”.

  Wszystko wskazuje więc na to, że poznaniacy majówkę w mieście ciekawie będą mogli spędzić z książką. Jak zaznaczają organizatorzy – chcą w taki sposób promować ten tradycyjny sposób wypoczynku.

  Zobacz też: KontenerArt znowu otwarty. Nad Wartą tłumy poznaniaków [ZDJĘCIA]


  [dodaj_newsletter]

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo