sportowy24
  Małgorzata Białecka - medalowa nadzieja na igrzyskach

  Małgorzata Białecka - medalowa nadzieja na igrzyskach

  Rafał Rusiecki

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Małgorzata Białecka - medalowa nadzieja na igrzyskach

  ©Przemyslaw Swiderski

  Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) będzie reprezentować Polskę w klasie RS:X na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.
  Małgorzata Białecka - medalowa nadzieja na igrzyskach

  ©Przemyslaw Swiderski

  Gdyńska żeglarka intensywnie przygotowuje się do tego występu. Wczoraj, po kilkunastogodzinnym locie, wróciła z kolejnego zgrupowania na Zatoce Guanabara.

  - Na akwenie w Rio byłam do tej pory cztery, pięć razy - mówi aktualna mistrzyni świata. - W miarę dobrze go znam. Warunki zmieniają się ze względu na porę roku, a teraz jest w Brazylii zima. Oznacza to, że nie ma upałów. Temperatura waha się pomiędzy 20 a 25 stopni Celsjusza. Wiatr jest umiarkowany, więc jest w miarę przyjemnie.

  Białecka w siedzibie Sopockiego Klubu Żeglarskiego podpisała wczoraj umowę stypendialną z Ergo Hestią oraz miastem Sopot.
  - To już piąte igrzyska, podczas których wspieramy SKŻ - stwierdził Arkadiusz Bruliński, rzecznik Ergo Hestii. - Do tej pory to Przemek Miarczyński reprezentował klub na igrzyskach. Teraz jesteśmy z Gosią w Rio. Cztery lata temu żegnaliśmy tutaj „Ponta” i udało się - z Londynu przywiózł brązowy medal. Trzymamy kciuki i życzymy wszystkiego najlepszego w Rio. Cieszymy się, że ten sport zaczyna przyciągać młodzież. Przyjeżdża tutaj coraz więcej ludzi.

  - Są trzy tradycyjne dyscypliny, które budują elitarny wizerunek Sopotu. To jeździectwo, tenis i żeglarstwo. SKŻ to klub, który nie opiera się tylko na jednej gwieździe. Mamy Gosię, ale też Przemka i Pawła Tarnowskiego. Mając takich ludzi łatwiej szkolić młodzież. A w naszym programie żeglarstwa uczy się 200 osób. To wszyscy uczniowie drugich klas gimnazjalnych - dodaje Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

  Współpraca sopockiego klubu z Ergo Hestią trwa już 16 lat. Przez ten czas firma wsparła żeglarzy potężnym zastrzykiem finansowym - liczonym w miliony złotych.

  - To owocna współpraca i warto trzymać się razem - skwitował Piotr Hlavaty, komandor SKŻ Ergo Hestii. - Dzięki tej współpracy pojawiła się Gosia - młoda i bardzo ambitna osoba. Wiem, że ona w Rio się nie podda.

  - Akwenu w Rio nie da się porównać z żadnym innym - dodaje Białecka. - Na tak trudnym jeszcze nie pływałam. Jeśli chodzi o prądy wodne, to to jesteśmy w stanie przewidzieć, na podstawie faz księżyca. Niewiadomą jest jednak wiatr. To wszystko sprawia, że każdy wyścig może być inny.

  Dodajmy, że w męskich regatach RS:X w Rio będziemy trzymać kciuki za Piotra Myszkę, deskarza AZS AWFiS Gdańsk. Żeglarskie konkurencje w Brazylii będą rozgrywane od 8 do 18 sierpnia.
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sportowy24 na Facebooku

  Galerie

  GOL24 na Facebooku