Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Malta bogatsza o nową atrakcję. Stanie nad nią wieża do skoków na bungee. Kiedy? Kto będzie mógł skakać? Odpowiadamy

Sylwia Rycharska
Sylwia Rycharska
Nad Jeziorem Maltańskim będzie można skakać na bungee. Kiedy? Sprawdziliśmy
Nad Jeziorem Maltańskim będzie można skakać na bungee. Kiedy? Sprawdziliśmy Dariusz Gdesz
Już niedługo poznaniacy będą cieszyć się nową atrakcją - skokami na bungee. Jak zapewniają Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji będzie z niej można korzystać przez najbliższe trzy lata, natomiast właściciel firmy stawiającej wieżę ma nadzieję, że jeszcze dłużej.

- Nad Maltą ruszyły kolejne prace. Tym razem nie są one związane z modernizacją dna jeziora. W miejscu, w którym widzicie żurawie wkrótce stanie wieża do skoków na bungee. Zagości tam przynajmniej na 3 lata. Już nie możemy doczekać się pierwszych skoków

- poinformował POSiR na facebookowym profilu.

Skoki na bungee nad Maltą: Skok z 80 m

Żuraw do skoków staje właśnie w okolicy Term Maltańskich, na północnym brzegu jeziora. Dowiedzieliśmy się, że z końcem maja będzie można oddawać pierwsze skoki pod warunkiem, że prace montażowe pójdą zgodnie z planem oraz pozwolą na to obostrzenia epidemiologiczne. Skok pojedynczy będzie kosztować 150 zł, do czego należy doliczyć dodatkową opłatę za zdjęcia czy film.

Skoki na bungee w Polsce cieszą się dużą popularnością, jak podkreślił Adam Jasikowski, właściciel firmy stawiającej wspomnianą wieżę nad Maltą:

- Od 7 lat taki dźwig mamy postawiony w Krakowie. Obserwując rynek, mogę powiedzieć, że zainteresowanie skokami na bungee jest bardzo duże, wręcz ogromne. Tak naprawdę bardzo duży procent osób, które wyjeżdża w góry i zdecyduje się oddać skok, skacze. Bardzo rzadko zdarza się, aby osoby wracały na dół, nie oddając skoku.

Skok na bungee dla każdego?

Zapytaliśmy Adama Jasikowskiego, kto będzie mógł skorzystać z wieży do skoków na bungee.

- Każda grupa wiekowa może korzystać z tej atrakcji. Chodzi tylko o to, aby być zdrowym, nie mieć żadnych urazów czy problemów z sercem. Mieliśmy skoczków, którzy skakali w wieku 75 lat. Mieliśmy też 14-15 latków. Każdy, kto pragnie zaznać trochę silniejszych emocji, jest mile widziany. Jednak jest jedno zastrzeżenie - w przypadku uczestników niepełnoletnich, powyżej 16. roku życia, skok odbywa się wyłącznie za pisemną zgodą prawnego opiekuna, a poniżej 16. roku życia za pisemną zgodą prawnego opiekuna oraz w jego obecności

- odpowiedział nam Jasikowski.

Nie trzeba spełniać żadnych specjalnych warunków, aby oddać skok - poza usunięciem rzeczy z kieszeni czy zdjęciem luźnych butów. Skoczek od samego początku wjazdu na górę dostaje cały instruktaż, jak będzie wyglądać skok, w jaki sposób go oddać, jak się zachowywać, co się będzie działo podczas wykonywania skoku. - Nic skomplikowanego. Trzeba podjąć tylko decyzję na górze, aby się przechylić i polecieć w dół - przekonuje Jasikowski.

Skoki na bungee nad Maltą: Bez limitów

Nie ma żadnych limitów, jeśli chodzi o dzienną liczbę oddawanych skoków. Ogranicza nas jedynie portfel (koszt jednego skoku solo to 150 zł) oraz własne samopoczucie i zdrowie. Są takie osoby, które skaczą po kilkanaście razy w ciągu dnia.

- Mieliśmy nawet takiego jednego wariata, który skakał od rana do wieczora

- podkreśla Adam Jasikowski

A Ty, skoczysz na bungee nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu? Odpowiedz w naszej sondzie internetowej.

Trwa głosowanie...

Czy oddasz skok na bungee nad poznańską Maltą?

Nie to ładne co ładne, a co się komu podoba - mówi mądrość ludowa. Może i racja. W przypadku architektury problem jest taki, że dyskusyjna uroda budowli będzie nam towarzyszyła długie dekady, jeśli nie stulecia. Czasem architekta bądź inwestora poniosła za bardzo fantazja, niekiedy obowiązujące trendy okazały się znacznie bardziej ulotne, niż zdawało się w chwili projektowania budynku. Dopiero czas pokazuje, czy niestandardowy  projekt okazał się wizjonerski czy zwyczajnie dziwny. Czy nowiutki, bo liczący niespełna dziesięć lat zamek królewski na Wzgórzu Przemysła to najdziwniejsza budowla Poznania? Można o tym dyskutować. Zadziwiających obiektów jest w Poznaniu więcej.Przejdź dalej ---->

Gargamel, chlebak, paskuda i inne. Oto najdziwniejsze budynk...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski