sportowy24
  Mamed Chalidow: Nie akceptuję mowy nienawiści!

  Mamed Chalidow: Nie akceptuję mowy nienawiści!

  ŁŻ

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Mamed Chalidow: Nie akceptuję mowy nienawiści!

  ©Tomasz Bolt

  Skandal, do jakiego doszło podczas ostatniej gali KSW 35 w Ergo Arenie z udziałem Aziza Karaoglu, nadal odbija się głośnym echem. Do sprawy odniósł się Mamed Chalidow.
  Mamed Chalidow: Nie akceptuję mowy nienawiści!

  ©Tomasz Bolt

  Przypomnijmy, skandal wywołany przez Turka z niemieckim paszportem, dotyczył pieśni, którą kibice mogli usłyszeć tuż przed jego wejściem do klatki. Jak zauważyli znawcy polityki bliskowschodniej, na czele z dr Wojciechem Szewko, ekspertem do spraw Bliskiego Wschodu i terroryzmu i Witoldem Gadowskim, znanym dziennikarzem śledczym i byłym szefem TVP 1, Aziz Karaoglu wchodził do klatki w rytmie nieoficjalnego hymnu bojowników samozwańczego Państwa Islamskiego.


  Niestety, internauci w sprawę „zamieszali” też Mameda Chalidowa. Na jednym z nagrań, które pojawiło się w sieci, można było zauważyć, jak Czeczeniec z polskim paszportem, podczas wejścia do klatki Karaoglu, nuci pod nosem jakąś piosenkę. Chalidow stanowczo jednak zaprzecza, jakoby śpiewał hymn terrorystów. Nagranie uznał za zmanipulowane (poniżej przedstawiamy całą treść oświadczenia, które pojawiło się na jego oficjalnym profilu na Facebooku).

  - Nie akceptuję, co podkreślałem wielokrotnie, mowy nienawiści, podżegania do walki rasowej czy religijnej. Ani 27 maja tego roku, ani w żadnych innych okolicznościach nie propaguję kojarzonych z organizacjami terrorystycznymi utworów ani idei - wyraźnie zaznaczył w oświadczeniu Chalidow.

  Do sprawy odnieśli się również działacze federacji KSW (ich oświadczenie można znaleźć TUTAJ).

  Mój głos ws. zmanipulowanego filmu, który ukazał w sieci:

  Oświadczenie w sprawie zmanipulowanego nagrania i insynuacji dotyczących propagowania mowy nienawiści

  W odniesieniu do pojawiających się w mediach krzywdzących insynuacji i pomówień dotyczących przygotowań do mojej ostatniej walki, która odbyła się 27 maja 2016 r., pragnę z całą stanowczością zaprzeczyć jakobym w jakikolwiek sposób identyfikował się z przesłaniem pieśni towarzyszącej wejściu na ring Aziza Karaoglu. Nie akceptuję, co podkreślałem wielokrotnie, mowy nienawiści, podżegania do walki rasowej czy religijnej. Ani 27 maja tego roku, ani w żadnych innych okolicznościach nie propaguję kojarzonych z organizacjami terrorystycznymi utworów ani idei.

  Film, który pojawił się w Internecie i stał się źródłem wielu krzywdzących dla mnie wypowiedzi i komentarzy jest zmanipulowany.

  Wyjście do walki to czas na mobilizację, na ostatnią wymianę zdań z ludźmi z mojej ekipy. To czas na koncentrację i opanowanie nerwów. Kibice, którzy oglądają moje walki od lat, widzieli to wielokrotnie i doskonale o tym wiedzą. Również w poprzedni piątek przed walką koncentrowałem się dokładnie w ten sam sposób, w jaki robiłem to do tej pory.

  Przez wiele lat do kolejnych zwycięstw niósł mnie doping i brawa tysięcy polskich kibiców. Wierzę, że w przyszłości również będę mógł liczyć na Wasze wsparcie - bez niego moje sukcesy nie byłyby możliwe.

  Zawsze otwarcie mówiłem, że jestem muzułmaninem. To po prostu religia, którą praktykuję. Dla mnie jest ona religią pokoju i szacunku wobec innych, choć zdaję sobie sprawę, że w gronie wyznających ją osób, tak jak wśród wiernych innych religii, zdarzają się również ludzie o niebezpiecznych i radykalnych poglądach. Zawsze byłem i będę przeciwnikiem wszelkiej maści radykalizmu religijnego. To się nigdy nie zmieni.

  Mamed Khalidov


  Były trener "Pudziana": On nigdy nie będzie fighterem na najwyższym poziomie

  Press Focus / x-news  Opracował: ŁŻ

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kon trojanski

  parys (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  Cos mi sie wydaje, ze Chalidow troche klamie, biorac pod uwage jego wczesniejsze wypowiedzi. Cos mi sie wydaje, ze w Polsce jego kariera jest stracona na zawsze. I niech bedzie to przykladem dla...rozwiń całość

  Cos mi sie wydaje, ze Chalidow troche klamie, biorac pod uwage jego wczesniejsze wypowiedzi. Cos mi sie wydaje, ze w Polsce jego kariera jest stracona na zawsze. I niech bedzie to przykladem dla innych.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  umhu

  Janusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

  ciapaty please don't break my heart

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sportowy24 na Facebooku

  Galerie

  GOL24 na Facebooku