Krzysztof Kawa
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo Bartek Syta
Bruno Fernandes zapewnił Manchesterowi United jednobramkowe prowadzenie po pierwszej połowie meczu z Brentfordem. Niepocieszony był Cristiano Ronaldo, który trafił do siatki tuż przed przerwą, lecz po analizie VAR okazało się, że był na minimalnym spalonym. Co się jednak odwlecze...

Po godzinie gry Portugalczyk został sfaulowany w polu karnym przez lewego obrońcę Brentford Rico Henry'ego i sam wymierzył sprawiedliwość. Tym samym piłkarz z numerem 7 na "diabelskiej" koszulce "odzyskał" gola numer 18 w tym sezonie Premier League (14 na Old Trafford), a zarazem 24 we wszystkich rozgrywkach.

Wcześniejszy gol jego rodaka Fernandesa padł po dograniu niemal z końcowej linii Anthony'ego Elanga. Manchester United miał przewagę, ale nie potrafił jej zdyskontować na tyle poważnie, by ze spokojem myśleć o drugiej połowie. Ostatecznie bramka w 61. minucie Ronaldo dała komfort gospodarzom, którzy już do końca meczu pilnowali bezpiecznej przewagi, powiększając ją dodatkowo po rzucie rożnym.

Po porażkach z Liverpoolem (0:4) i Arsenalem (1:3) oraz remisie z Chelsea (1:1) przyszedł czas na mniej wymagającego rywala. W tym sezonie dla tej drużyny nic jednak nie jest łatwe. Doszło do tego, że już ogłoszono, iż w nowym sezonie trenerem drużyny zostanie Erik ten Hag. Ustępującemu Ralfowi Rangnickowi zostały do rozegrania jeszcze dwa spotkania: z Brighton (7 maja) i Crystal Palace (22 maja).

Po 36 spotkaniach Manchester United zajmuje w Premier League 6. lokatę (58 punktów), walcząc z siódmym West Hamem (52 pkt po 35 meczach) o prawo gry w Lidze Europy. Na występy w najbliższej edycji Ligi Mistrzów nie ma już szans.

Manchester United - Brentford 3:0 (1:0)
Bramki: Fernandes 9, Ronaldo 61, Varane 72.