Maniacka Dziesiątka 2014: Tłumy na starcie, Kenijczycy najszybsi [ZDJĘCIA, FILM]

Maniacka Dziesiątka 2014
Maniacka Dziesiątka 2014 Waldemar Wylegalski
Kenijczyk Joel Maina Mwangi został zwycięzcą X Maniackiej Dziesiątki, biegu ulicznego w okolicach Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. W zawodach wystartowało ponad 3 tys. osób.

ZOBACZ:
MANIACKA DZIESIĄTKA - ZAWODNICY NA ULICACH MIASTA

29-letni zawodnik zwyciężył w czasie 29:09. Drugi na metę przybiegł rodak Mwangiego, David Kipromo Metto. Dwadzieścia sekund
za zwycięzcą finiszował trzeci w klasyfikacji generalnej i pierwszy wśród Polaków, Szymon Kulka (ULKS Lipinki).

Zobaczcie zawodników na trasie.

W gronie kobiet najlepsza okazała się Tatiana Hołowczenko z Ukrainy. Druga była najlepsza polska triathlonistka, Agnieszka Jerzyk (Real 64-sto Leszno), która straciła do zwyciężczyni 20 sekund. Trzecie miejsce zajęła Dominika Nowakowska z Lęborka.

Klasyfikację drużynową wygrali natomiast ukraińscy biegacze w barwach Achillesu Leszno. Drugą lokatę drużynowo zajęli biegacze z Żagania, a trzecią Klub Biegacza Maniac z Poznania na czele z Marcinem Kęsym, czwartym zawodnikiem ostatniej edycji naszego plebiscytu "Sportowiec Amartor".

Bieg odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy silnym wietrze i deszczu. Mimo to czołowi zawodnicy uzyskali bardzo dobre rezultaty.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!