Mapa smaków Poznania. Zaplanuj swoją gastronomiczną trasę na...

  Mapa smaków Poznania. Zaplanuj swoją gastronomiczną trasę na Noc Restauracji

  Anastazja Bezduszna

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Mapa smaków Poznania. Zaplanuj swoją gastronomiczną mapę na Noc Restauracji.
  1/8
  przejdź do galerii

  Mapa smaków Poznania. Zaplanuj swoją gastronomiczną mapę na Noc Restauracji. ©opr. AB

  Kolejna edycja Nocy Restauracji zbliża się wielkimi krokami. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tym wydarzeniu to znak, że czas najwyższy je poznać. Już 20 maja będzie można zasmakować w specjalnie przygotowanych Nocnych Daniach i Nocnych Menu. Najlepsze autorskie restauracje, jakościowe produkty, pokazy gotowania na żywo oraz najwybitniejsi szefowie kuchni to znaki rozpoznawcze Nocy Restauracji. Przygotowaliśmy dla Was Mapę Smaków Poznania, by mogliście w łatwy sposób zaplanować swoją gastronomiczną podróż miastem.
  Inspiracją do tworzenia Nocnych Dań i Nocnych Menu są w tym roku „Zioła i przyprawy świata”. To właśnie taki temat wybrali organizatorzy, aby jak zaznaczają „z jednej strony pokazać uczestnikom obfitość lokalnego ogródka – ze świeżą pietruszką, czosnkiem, rokitnikiem i aromatyczną różą, a z drugiej ukazać jak mapa smaków zmieniła się w polskich restauracjach pod wpływem egzotycznych i kiedyś niedostępnych przypraw”.

  - Jako jedyni nie bazujemy na przecenie 50% czy sprzedaży grupowej, ale na zainteresowaniu kuchnią najwyższej jakości. Noc Restauracji to przede wszystkim gwarancja smaku w najlepszym wydaniu. Zależy nam także na aspekcie edukacyjnym.
  Podczas pokazów gotowania na żywo zachęcamy szefów kuchni, żeby podzielili się wiedzą o swoich ulubionych przyprawach, o kuchni naturalnej, gdzie smak buduje się ze świeżych i suszonych ziół, a nie wzbogaca się go i ulepsza chemicznymi dodatkami – zapewnia Hubert Gonera, pomysłodawca i organizator imprezy.

  Tylko z okazji Nocy restauracji piętnaście poznańskich lokali otworzą swoje podwoje w piątek, a zakończą ten dzień dopiero w sobotę. Od godziny 18 (20 maja) już zaczną serwować dania z Nocnego menu. Warto dobrze zaplanować swoją trasę, by do godziny 2 nocy zdążyć zasmakować jak najwięcej potraw. Przygotowaliśmy dla Was Mapę Smaków Poznania. Klikając na widelec z nożem oprócz adresu restauracji znajdziecie też główne dania tego wieczoru. Uwaga, nie oglądać na pusty żołądek!  Warto też uwzględnić godziny i tematy pokazów kulinarnych w poszczególnych lokalach.
  A oto lista:
  • Avocado Restaurant & Wine - O godzinie 22:00 - live cooking Nocnego Dania z Grzegorzem Filozofem
  • Bazar 1838 - pokaz przygotowania sorbetu z zielonego jabłka i sferycznego jogurtu
  • Drukarnia Skład Wina & Chleba - O godzinie 21:00 pokaz produkcji czekolady i wypieku chleba
  • Figa - O godzinie 21:00 - live cooking z udziałem Gości
  • Jadalnia - O godzinie 21:30 - pokaz przygotowywania Nocnego Menu na żywo
  • Lars, Lars & Lars - Od godziny 20:00 szef kuchni Michał Orłowski na oczach gości będzie przygotowywał przekąski typu "amuse bouche" i częstował nimi gości.
  • Monidło - O godzinie 20:00 - live cooking z udziałem gości
  • NIKU - O godzinie 22:00 - gotowanie na żywo z szefem kuchni Adamem Zastróżnym
  • NOON - O godzinie 20:00 - live cooking z szefem kuchni Romanem Kosmalskim
  • Oskoma - O godzinie 22:00 - pokaz kuchni molekularnej w wykonaniu szefa kuchni Adama Adamczaka, z udziałem Adama Hołogi uczestnika programu Mam Talent
  • P jak Pysznie (Kępno) - O godzinie 22:00 - pokaz chłodnika nocnego z rozszerzeniem o żywioły: Woda, Ogień, Ziemia, Powietrze
  • Toga - live cooking Dania Nocnego  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo