Mapa wojny. Brutalna agresja Rosji na Ukrainę. Gdzie toczą się walki?

Kazimierz Sikorski
Kazimierz Sikorski
Maciej Białobrzeski
Maciej Białobrzeski
Piotr Kobyliński
Piotr Kobyliński
Mateusz Zbroja
Mateusz Zbroja
Adam Kielar
Adam Kielar
Marcin Koziestański
Marcin Koziestański
Małgorzata Puzyr
Małgorzata Puzyr
Hubert Rabiega
Hubert Rabiega
Infografika: Agnieszka Kowalko
Udostępnij:
Trwa 124. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Główne działania wojenne w dalszym ciągu skupiają się we wschodnich częściach kraju, gdzie Rosjanie próbują utrzymywać kontrolę nad okupowanymi terytoriami oraz odpychają działania prowadzone przez Ukraińców. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, Białorusini udzielają Rosjanom wsparcia, przekazując im 20 samochodów wojskowych. Ukraińcy w dalszym ciągu starają się odbijać okupowane przez Rosjan tereny oraz próbują bronić się przed aktami ofensywy ze strony armii agresora.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, w obwodzie czernichowskim Rosjanie kontynuują ostrzał infrastruktury cywilnej i wojskowej. Prowadzone są również naloty a na kierunku słobożańskim ostrzelane zostały jednostki Wojsk Obrony Ukrainy. Rosjanie mają przeprowadzać wywiad radiotechniczny oraz walkę elektrotechniczną.

W rejonie Charkowa Rosjanie ostrzelali z czołgów i moździerzy kilka osiedli. Na terenie Wschodniej Ukrainy armia agresora wzmocniła ataki rakietowe oraz naloty bombowe. Pociski spadają na wiele miejscowości.

W ciągu weekendu doszło do największej od początku czerwca liczby ataków rakietowych – na Kijów, Mikołajów, Odessę i okoliczne miejscowości, Konstantynówkę w obwodzie donieckim, Sarny w obwodzie rówieńskim, rejon Jaworowa w obwodzie lwowskim, a także cele w obwodach chmielnickim, czerkaskim i żytomierskim.

Ukraińcy wycofali się na zachodni brzeg rzeki Doniec w celu wzmocnienia obrony Lisiczańska, miasta, na które naciera rosyjska ofensywa. Rosjanie odnieśli postępy w rejonie Siewierdoniecka zdobywając Boriwśke, Woronowe i Syrotyne. Ukraińcy odparli natarcie na Werchniokamjankę na zachód od Lisiczańska i starają się utrzymać sąsiadującą z nią Wowczojariwkę.

Jak informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, na Morzu Czarnym w dalszym ciągu stacjonują siły rosyjskie, które są gotowe do uderzeń na tereny lądowe z wody.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nowe podejście NATO wobec zagrożenia ze strony Rosji

Wideo

Materiał oryginalny: Mapa wojny. Brutalna agresja Rosji na Ukrainę. Gdzie toczą się walki? - Polska Times

Więcej informacji na stronie głównej Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie