sportowy24
  Maraton w Poznaniu 2018: Zamknięte ulice, zmiany MPK i...

  Maraton w Poznaniu 2018: Zamknięte ulice, zmiany MPK i utrudnienia w komunikacji miejskiej [MAPA I TRASA 19. PKO POZNAŃ MARATON]

  ZSN

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Maraton w Poznaniu 2018: Jak będzie funkcjonować komunikacja miejska? Sprawdź, jak pojadą autobusy i tramwaje --->
  1/14
  przejdź do galerii

  Maraton w Poznaniu 2018: Jak będzie funkcjonować komunikacja miejska? Sprawdź, jak pojadą autobusy i tramwaje --->
  ©Grzegorz Dembiński

  19. PKO Poznań Maraton. W niedzielę, 14 października 2018, oznacza to wiele utrudnień dla kierowców i pasażerów MPK Poznań. Swoje trasy zmienią autobusy i tramwaje. Zamknięte będą ulice, a na trasie maratonu utworzonych zostanie kilkadziesiąt śluz, którymi będzie można przejechać autem.

  Maraton w Poznaniu 2018: Zamknięte ulice, zmiany i utrudnienia w komunikacji miejskiej [TRASA 19. PKO POZNAŃ MARATON]


  Ulice, którymi 14 października pobiegną uczestnicy maratonu, będą zamknięte od godz. 8.00 do 15.00. Natomiast już dwie godziny wcześniej z ruchu wyłączony zostanie odcinek ulicy Grunwaldzkiej od Szylinga do Roosevelta. To tam o godz. 9.00 rozpocznie się bieg (10 minut wcześniej na trasę ruszą zawodnicy na wózkach).


  19. PKO Poznań Maraton - które ulice będą zamknięte?


  Grunwaldzka (start), nawrót na wysokości ul. Cmentarnej, Grunwaldzka, Jugosłowiańska, Ściegiennego, Arciszewskiego, Hetmańska, Dolna Wilda, Żelazka, Droga Dębińska, Piastowska, Dolna Wilda, Hetmańska, Rondo Starołęka, Zamenhofa, Piłsudskiego, Inflancka, Piaśnicka, Chartowo, Baraniaka, bieg przez Maltę, Krańcowa, Warszawska, Rondo Śródka, Wyszyńskiego, Małe Garbary, Solna, Aleja Wielkopolska, Małopolska, Niestachowska, Św. Wawrzyńca, Polska, Bułgarska, Grunwaldzka, Plac Marka MTP (meta).

  POZNAŃ: MARATON 2018 - ZDJĘCIA biegaczy na 1. kilometrze [GALERIA]


  Na trasie maratonu zlokalizowanych będzie kilkadziesiąt śluz dla kierowców. To dzięki nim będzie można przeciąć autem poszczególne odcinki biegu.

  Sprawdź w naszej galerii, gdzie będą zlokalizowane śluzy:

  Zobacz galerię
  Z uwagi na zamknięcia ulic podczas biegu wstrzymywany będzie m.in. dojazd w rejon MTP ulicami: Głogowską (w godz. 9.00-11.00) i Grunwaldzką (6.00-15.00), przejazd ulicami Bukowską i Dąbrowskiego na wysokości ul. Polskiej (ok. godz. 10.00-14.00) oraz dojazd od północy i przez centrum miasta (zamknięcia do godzin południowych).

  Całkowite otwarcie ulic dla kierowców nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika maratonu. Co najważniejsze, zawodników obowiązuje limit czasu - maraton muszą ukończyć w 6 godzin.

  19. PKO Poznań Maraton - jak będą jeździć autobusy i tramwaje?


  51 linii autobusowych i 13 tramwajowych pojedzie inaczej. Ich trasy wyznaczono tak, aby w miarę możliwości nie przecinały trasy biegu. Dodatkowo ZTM Poznań uruchomi trzy linie autobusowe "za tramwaj" (T8, T10, T11) i trzy wahadłowe linie tramwajowe (nr 31, 32 i 33).

  Sprawdź w naszej galerii, jak pojadą pojazdy MPK Poznań:

  Zobacz galerię
  Zobacz biegaczy na trasie maratonu:

  POLECAMY:
  ZOBACZ TEŻ: Co powinniśmy jeść po bieganiu?

  Po treningu kluczowe jest zjedzenie wartościowego posiłku. Nasz organizm musi zostać uzupełniony przede wszystkim o węglowodany i białka. Służy to regeneracji mięśni oraz odbudowaniu zapasów glikogenu i energii.


  Źródło: Agencja TVN

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl