MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Marcin Kostaszuk nowym p.o. dyrektora wydziału kultury Urzędu Miasta Poznania

Kamil Babacz
Marcin Kostaszuk kierować będzie wydziałem kultury do marca
Marcin Kostaszuk kierować będzie wydziałem kultury do marca Grzegorz Dembiński
Marcin Kostaszuk, dotychczas zastępca dyrektora wydziału kultury poznańskiego urzędu, będzie pełnił obowiązki dyrektora wydziału kultury Urzędu Miasta Poznania do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko.

Wydział kultury nie miał dyrektora od 2 grudnia. Dwa dni po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich z pracy zrezygnował Robert Kaźmierczak. Po odejściu mówił, że wolał zostawić nowemu prezydentowi wolną rękę w kształtowaniu urzędu. Przyznał także, że nie podobało mu się, że "pierwsze skrzypce przy prezydencie próbuje grać pani Ewa Wójciak".

Obowiązki dyrektora wydziału przejął właśnie Marcin Kostaszuk, dotychczas zastępca dyrektora. Pracuje w urzędzie od marca 2013 roku. Był wieloletnim dziennikarzem "Głosu Wielkopolskiego". Obowiązki dyrektora pełnić będzie do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko, który rozpisany zostanie w marcu.

- W tej chwili pracujemy nad budżetem, do tego rozstrzyganych jest wiele konkursów. Musiałem wybrać osobę, która nie potrzebuje czasu na wdrożenie się do pracy - mówił w Radiu Merkury Jacek Jaśkowiak.

- Prezydent okazał mi zaufanie - mówi Marcin Kostaszuk. - Wydział kultury przede wszystkim musi przeprowadzić projekt budżetu miasta w odniesieniu do kultury przez wszystkie etapy tego procesu. Przed nami także cztery konkursy dotacyjne dla organizacji pozarządowych - nabór do pierwszego już zamknęliśmy, w przypadku trzech czekamy do 31 grudnia.

Kostaszuk dodaje, że chciałby rozwijać ideę Afisza - w listopadzie w kilku punktach miasta pojawiły się kalendaria kulturalne tworzone wspólnie z Wydawnictwem Miejskim Posnania. Od grudnia są one także dostępne w większości przedszkoli i szkół Poznania.

- Chciałbym też, by miejski wydział kultury był postrzegany nie tyle jako zespół notariuszy zapisów budżetowych, ale jako inkubator nowych idei. Chcemy być miejscem spotkań zwłaszcza młodych artystów i animatorów, którzy do realizacji swych pomysłów potrzebują nie tylko dotacji, ale i kontaktów do potencjalnych partnerów - mówi o swojej wizji wydziału p.o. dyrektora.

Czy wystartuje w konkursie na dyrektora? - Podejmę decyzję, gdy poznam warunki konkursu. Na razie myślę tylko o najbliższych, jak co roku najgorętszych tygodniach w pracy urzędu - odpowiada Marcin Kostaszuk.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski