Marcin Olejniczak z Sobieskiego Poznań pokonał trzeciego zapaśnika igrzysk w Londynie

Marcin Olejniczak po pokonaniu Damiana Janikowskiego stanął na najwyższym stopniu podium Fot. Archiwum Agaty Mikulskiej
Zapaśnik KS Sobieski Poznań, Marcin Olejniczak (96 kg) pokonał w finale PP w zapasach w stylu klasycznym w Raciborzu trzeciego zawodnika ostatnich igrzysk w Lonydnie, Damiana Janikowskiego.

Na tych samych zawodach kolega klubowy Olejniczaka, Tadeusz Michalik (84 kg) zajął trzecie miejsce.

Z kolei w turnieju PP w Międzyzdrojach pierwsze miejsce drużynowo wywalczył Grunwald Poznań. Świetnie w tych zawodach spisała się Monika Michalik, reprezentująca barwy wojskowych, która w przekonujący sposób pokonała wszystkie rywalki w wadze 63 kg. Na podium stanęły też Roksana Kaczmarska (Sobieski) i Angelika Gałązka (Grunwald).

Z kolei w zmaganiach zapaśników Wielkopolanie aż 11 razy stawali na podium. Zwycięstwa odnieśli Rafał Statkiewicz (Grunwald) w wadze 66 kg, Tomasz Rogisz (Grunwald) w wadze 74 kg oraz Robert Baran (Cermik Krotoszyn) w wadze 100 kg.

Najlepsi polscy zapaśnicy szlifują formę przed marcowymi ME w Tbilisi. Wszystko wskazuje na to, że nasz region w kadrze będzie licznie reprezentowany.