sportowy24
  Maria Szarapowa ma być w składzie na igrzyska olimpijskie w...

  Maria Szarapowa ma być w składzie na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro

  Tomasz Biliński

  Sportowy24

  Aktualizacja:

  Sportowy24

  Maria Szarapowa najprawdopodobniej znajdzie się w składzie reprezentacji Rosji, która weźmie udział w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, mimo że została zawieszona za stosowanie niedozwolonych środków. O decyzji poinformował Szamil Tarpiszczew, członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i prezes tenisowej federacji Rosji.
  - Szarapowa będzie będzie w kadrze, którą musimy zgłosić do 6 czerwca. Niezależnie od tego, jak pozostałe tenisistki spiszą się podczas trwającego French Open - zapowiedział Tarpiszczew w rozmowie z agencją R-Sport.

  Szarapowa została przyłapana na stosowaniu dopingu podczas styczniowego turnieju wielkoszlemowego Australian Open. W jej organizmie wykryto meldonium. Środek ten Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) wpisała na listę specyfików zakazanych z początkiem tego roku. Wcześniej sportowcy mogli zażywać go bez przeszkód, jeśli była taka konieczność (meldonium może być stosowane m.in. przy chorobach serca).

  W marcu w związku z aferą była liderka światowego rankingu została zawieszona. Wcześniej jednak nie brała udziału w turniejach, tłumacząc swoja nieobecność kontuzją. Z kolei w kwietniu WADA poinformowała, że jeśli badania przeprowadzone przed 1 marca wykazały obecność w organizmie mniej niż jeden mikrogram meldonium, to zawodnik nie zostanie ukarany. Informacja o tym, jaki poziom wykryto u Szarapowej nie została ujawniona.

  Decyzja Międzynarodowej Federacji Tenisowej co do przyszłości Rosjanki ma zostać podjęta w czerwcu. Grozi jej nawet dwuletnia dyskwalifikacja.

  Oprócz 29-letniej Szarapowej w kadrze na igrzyska mają być Swietłana Kuzniecowa, Anastasija Pawluczenkowa i Daria Kasatkina. W przypadku dyskwalifikacji Szarapowej, zastąpi ją Jekatierina Makarowa.


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sportowy24 na Facebooku

  Galerie

  GOL24 na Facebooku