Marika Chrzanowska z Bursztynowym Floretem

LUMAR
Marika Chrzanowska
Marika Chrzanowska KU AZS UAM Poznań
Marika Chrzanowska z KU AZS UAM Poznań wygrała w Gdańsku 21. Turniej Bursztynowy Floret. W finale poznanianka pokonała 15:14 Julię Walczyk (Zjednoczeni Pabianice). Trzecie miejsca zajęły reprezentantki Sietom AZS-AWFiS Gdańsk – Karolina Chlewińska oraz Emilia Rygielska.

Dla niespełna 20-letniej Mariki Chrzanowskiej był to pierwszy triumf w turnieju zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Polski. W ćwierćfinale florecistka KU AZS UAM Poznań wygrała 15:13 ze swoją klubową koleżanką, 28. na liście FIE Hanną Łyczbińską, która triumfowała w dwóch poprzednich edycjach Bursztynowego Floretu, natomiast w półfinale zwyciężyła 15:9 Karolinę Chlewińską.

Dodajmy, że w końcowej klasyfikacji w rywalizacji, która odbyła się w sali Gdańskiej Szkoły Floretowej (finałowe walki rozegrano w holu Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego) szóste miejsce zajęła wspomniana Hanna Łyczbińska, a siódma była Katarzyna Lachmann (AZS AWF Poznań).

W gdańskim turnieju nie wystartowały Małgorzata Wojtko-wiak i Martyna Synoradzka (obie AZS AWF Poznań), które biorą udział w Wojskowych Igrzyskach w Mungyeong w Korei Południowej.