Marsz dla Życia w Poznaniu: "Dziecko do kochania, a nie...

  Marsz dla Życia w Poznaniu: "Dziecko do kochania, a nie zabijania" [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Marsz dla Życia w Poznaniu
  1/29
  przejdź do galerii

  Marsz dla Życia w Poznaniu ©Adrian Wykrota

  Z jednej sceny podczas Marszu dla Życia przemawiał arcybiskup Stanisław Gądecki i szef poznańskiej Młodzieży Wszechpolskiej.
  "Tam gdzie rodzina, tam miłość się rozpoczyna", "Tutaj wszystko się zaczyna, źródłem życia jest rodzina" - takie hasła można było usłyszeć w niedzielę na ulicach Poznania podczas Marszu dla Życia. Wydarzenie rozpoczęło się na pl. Wolności, gdzie zorganizowany został festyn rodzinny, a także finał akcji "Pieluszka dla maluszka".

  Zanim jednak na rozstawionej scenie pojawił się arcybiskup Stanisław Gądecki, hasła skierowane do ok. 400 uczestników wznosił z niej m.in. prezes Młodzieży Wszechpolskiej w Poznaniu, Ziemowit Przebitkowski. – Dziecko do kochania, a nie zabijania – krzyczał.

  Dopiero po nim do zgromadzonych przemówił metropolita poznański, pozdrawiając uczestników oraz organizatorów od papieża Franciszka.

  - Wszyscy jesteśmy powołani, aby szanować życie i troszczyć się o nie. Do zadań państwa, Kościoła i społeczeństwa należy konkretna pomoc wszystkim, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, tak aby dziecko nigdy nie było postrzegane jako ciężar, a dar, a osoby najsłabsze i najuboższe nigdy nie były pozostawione samym sobie – mówił Stanisław Gądecki. Arcybiskup przypominał też, że od kondycji rodziny i instytucji małżeństwa zależy przyszłość Polski.

  Zobacz galerię

  – Organizowanie takiego marszu najpierw służy uświadomieniu wagi sprawy, a po wtóre jest umocnieniem dla biorących w nim udział, że człowiek nie jest sam. To także umocnienie dla tych, którzy stoją z zewnątrz, oni mogą spojrzeć na uczestników marszu, zobaczyć, że też mogą być szczęśliwi – tłumaczył dziennikarzom po oficjalnym przemówieniu.  Na scenie pojawiła się również wicewojewoda Marlena Maląg. Przypomniała ona uczestnikom o działaniach urzędu na rzecz rodziny i powołaniu w ubiegłym roku Wielkopolskiej Rady Rodziny.

  Po uformowaniu się marszu na jego czele, obok duchownych, szedł szef Młodzieży Wszechpolskiej. W tłumie można było także zobaczyć powiewające flagi Obozu Narodowo-Radykalnego, niesione przez kilku młodych mężczyzn. Pochód Al. Marcinkowskiego, ul. Solną i Estkowskiego dotarł do katedry poznańskiej, gdzie o godz. 17 rozpoczęło się nabożeństwo.

  Przesłaniem tegorocznego Marszu dla Życia było hasło „Każdy jest ważny”.

  Zobacz galerię  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (11)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  manipulacja

  tutturu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Typowo manipulujący komentarz lewego dziennikarza. Najmniej ważne dla dziennikarzyny jest przesłanie marszu, najważniejsze, że uczestniczyli w nim członkowie Młodzieży Wszechpolskiej. I co z tego?...rozwiń całość

  Typowo manipulujący komentarz lewego dziennikarza. Najmniej ważne dla dziennikarzyny jest przesłanie marszu, najważniejsze, że uczestniczyli w nim członkowie Młodzieży Wszechpolskiej. I co z tego? Ci ludzie wyznają wartości konserwatywne, chrześcijańskie więc czemu nie ma ich być na marszu? W marszu mogą uczestniczyć różne środowiska, jeśli podzielają poglądy i wartości propagowane przez organizatorów. P.S. Przypomnę tylko, że obecny pupilek lewego dziennikarstwa - Giertych - też wywodzi się z MW. Ale już go nie opluwacie, bo teraz jest antyrządowy, więc ok.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Stop aborcji

  Mariola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Super wydarzenie! Promuje niesamowicie ważną wartość: szacunek do każdego człowieka, także tego nienarodzonego. On tez ma prawo żyć. Nikt nie ma prawa podejmować decyzji za niego i decydować o tym...rozwiń całość

  Super wydarzenie! Promuje niesamowicie ważną wartość: szacunek do każdego człowieka, także tego nienarodzonego. On tez ma prawo żyć. Nikt nie ma prawa podejmować decyzji za niego i decydować o tym czy ma żyć czy umrzeć.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brawo

  Natalia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

  Super, zaluje ze sama nie moglam dolaczyc. Moze za rok!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dziecko do kochania?!

  www (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  do kochania to sobie partnerów znajdźcie, dziecko to ma być świadomy wybór, a nie żadna maskotka, którą później się molestuje, bije i maltretuje!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Powiem tak , jestem jak najbardziej za życiem i nie namawiałbym ...

  tymczasowy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  ....swojej partnerki na aborcję.
  Jednakże jestem absolutnie PRZECIW wtrącaniu się w autonomiczne decyzje innych osób.
  Dlatego choć uważam, że takie marsze powinny się odbywać to Ich przesłanie...rozwiń całość

  ....swojej partnerki na aborcję.
  Jednakże jestem absolutnie PRZECIW wtrącaniu się w autonomiczne decyzje innych osób.
  Dlatego choć uważam, że takie marsze powinny się odbywać to Ich przesłanie powinno być kierowane do WSPÓŁWYZNAWCÓW a nie jako poparcie stanowiska prawnego całego kraju.
  Mao tego , jestem przeciwny lewactwu tak zwalnemu jak i prawactwu , gdyż te formy światopoglądowe udowodniły ludzkości swoje racje w historii za pomocą krwi, ofiar i śmierci wielu ludzi.
  NIE i jeszcze raz NIE.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nazizm

  D.V (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Czy Wasza gezeta promuje nazizm i nienawiść ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Towarzystwo

  Konrad (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

  No to się towarzystwo dobrało, jak w korcu maku:biskup,onr i MW!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POLSKO OBUDŹ SIĘ

  simek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

  Kaleczka hasła nazistów z 1933 r. Hmm... Chyba wiem co myśleć.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Też mi sensacja

  P-Ń (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

  ONR od lat chodził na pikiety pro-life w Poznaniu i wspierał działalność grup odpowiedzialnych za ten marsz także ich obecność dzisiaj nie jest żadną sensacją.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 5

  Sensacją jest natomiast niezgodność celów.
  Ktoś kto ma we fladze narzędzie do mordowania bliźnich
  i wykrzykuje hasła "ŚMIERĆ wrogom Ojczyzny"
  idzie w marszu dla ŻYCIA.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dla życia

  gsg9 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ci, którzy są za zabijaniem nienarodzonych są wrogami ojczyzny, życia i ludzkości. ONR popiera obronę życia nienarodzonych, niewinnych istot. Podczas marszu nikt nie wykrzykiwał "śmierć wrogom...rozwiń całość

  Ci, którzy są za zabijaniem nienarodzonych są wrogami ojczyzny, życia i ludzkości. ONR popiera obronę życia nienarodzonych, niewinnych istot. Podczas marszu nikt nie wykrzykiwał "śmierć wrogom ojczyzny". Pewnie nie byłeś, a doczytałeś w GW?zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo