Marsz Równości w Poznaniu to co roku zadymy. Jak było? Oto...

  Marsz Równości w Poznaniu to co roku zadymy. Jak było? Oto policja w akcji! [ZDJĘCIA]

  KMIS

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Podczas Marszów Równości w Poznaniu co roku w mobilizacji są siły policyjne, które próbują zapobiec (nie zawsze skutecznie) starciom pomiędzy uczestnikami
  1/83
  przejdź do galerii

  Podczas Marszów Równości w Poznaniu co roku w mobilizacji są siły policyjne, które próbują zapobiec (nie zawsze skutecznie) starciom pomiędzy uczestnikami marszu i kontrmanifestantami ©Fot. Andrzej Szozda i WW

  Kolejny Marsz Równości przejdzie ulicami Poznania już za tydzień - w sobotę 17 listopada. Jego organizatorzy ogłosili, że pójdą pod hasłem "Marsz równości ku godności". Czy znowu dojdzie do kontrmanifestacji oraz przepychanek, a nawet bijatyk i starć z policją, jak bywało w poprzednich latach? Przypominamy zdjęcia z poznańskich marszów. Zobaczcie!
  Do Urzędu Miasta Poznania nie trafił na razie wniosek w sprawie organizacji tegorocznego kontrmarszu, ale zapewne - jak co roku - pojawią się kontrmanifestanci ze środowisk konserwatywnych i narodowych, którzy uważają, że marsze mniejszości w Poznaniu są wymierzone w tradycyjne wartości i rodzinę, a promują relatywizm moralny i homoseksualizm.

  Z kolei organizatorzy poznańskiego Marszu Równości, któremu towarzyszą Dni Równości i Tolerancji, zapewniają, że chodzi o walkę o prawa i godność mniejszości oraz przeciwstawienie się wszelkim formom dyskryminacji. W tym roku wiele akcji będzie poświęconych niepełnosprawnym. Ma się również odbyć debata o sporcie paraolimpijskim.

  Czy jednak znowu nie dojdzie do ulicznych zadym? Z powodu Marszu Równości policja co roku jest w stanie wielkiej mobilizacji, centrum Poznania przypomina oblężoną twierdzę, a funkcjonariuszy w pełnym rynsztunku, z pałkami, przyłbicami i tarczami, także z psami i na koniach, przewyższa niekiedy liczbę uczestników marszu. Nawet jednak takie siły czasami nie potrafią zapewnić porządku. Przypominamy zdjęcia, na których widać, jakie siły policyjne angażowane są przy okazji poznańskiego Marszu Równości.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LESBY ! Tylko świnia świni du.pe ślini !!!

  Instytut Weterynarii (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 82 / 61

  weterynarz

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PEDAŁY !!! Aberracja jest uleczalna !

  psychiatra (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 78 / 55

  ,,

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pedały won!

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 94 / 71

  Pedały nie przejdą!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo