Marta Walczykiewicz wygrała zawody PŚ w Duisburgu! Kaliszanka zdeklasowała rywalki na 200 m!

Marta Walczykiewicz miała w niedzielę powody do zadowolenia
Marta Walczykiewicz miała w niedzielę powody do zadowolenia Fot. Archiwum Tomasza Kryka
Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) zajęła pierwsze miejsce na swoim koronnym dystansie 200 m w wyścigu jedynek na Pucharze Świata w Duisburgu. Podopieczna Tomasza Kryka drugą na mecie Białorusinkę, Natalię Podolską, wyprzedziła o prawie sekundę. W sobotę jej reprezentacyjna koleżanka, Ewelina Wojnarowska(Warta Poznań), na 500 m, przegrała jedynie z odwieczną rywalką Walczykiewicz, Nowozelandką Lisą Carrington.

Drugie miejsce zajęła też Wojnarowska w osadzie K4 w biegu na 500 m, gdzie za partnerki miała Beatę Mikołajczyk, Karolinę Naję i Edytę Dzieniszewską. Biało-czerwone okazały się gorsze tylko od Białorusinek.

W niedzielnych finałach bardzo dobrze spisali się też kanadyjkarze Piotr Kuleta i Marcin Grzybowski (Posnania), ustępując w wyścigu na 1000 m jedynie Niemcom Peterowi Kretschmerowi i Michaelowi Muellerowi.

Zawody w Duisburgu były drugimi z trzech zaplanowanych w tym sezonie w PŚ. Ostatnia odsłona prestiżowego cyklu została zaplanowana w najbliższy weekend w Kopenhadze, ale nie zobaczymy tam kajakarek, które będą się już przygotowywać do Igrzysk Europejskich w Baku.