Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Masz 58 lat. We wtorek, 13 kwietnia ruszyły zapisy dla osób z rocznika 1963 na szczepienie przeciw COVID-19

Bogna Kisiel
Bogna Kisiel
Dla osób, które nie zarejestrowały się wcześniej, została uruchomiona możliwość rejestracji od 12 kwietnia z podziałem na roczniki, zaczynając od osób urodzonych w 1962 r. Od tego dnia codziennie będą uruchamiane zapisy dla kolejnych roczników czyli dla osób, które na początku roku nie zgłosiły chęci zaszczepienia się. Tak będzie do 24 kwietnia, kiedy to będzie mógł się zapisać rocznik 1973
Dla osób, które nie zarejestrowały się wcześniej, została uruchomiona możliwość rejestracji od 12 kwietnia z podziałem na roczniki, zaczynając od osób urodzonych w 1962 r. Od tego dnia codziennie będą uruchamiane zapisy dla kolejnych roczników czyli dla osób, które na początku roku nie zgłosiły chęci zaszczepienia się. Tak będzie do 24 kwietnia, kiedy to będzie mógł się zapisać rocznik 1973 Waldemar Wylegalski
Masz 58 lat. We wtorek, 13 kwietnia ruszyły zapisy dla osób z rocznika 1963 na szczepienie przeciw COVID-19. Ważne! Osoby w wieku 40-59 lat, które na początku tego roku wysłały formularz zgłoszeniowy o chęci zaszczepienia się, mają obecnie wystawione e-skierowanie na szczepienie mogą skorzystać z wcześniejszych terminów. Takie osoby nie muszą czekać na rejestrację dla swojej grupy wiekowej.

We wtorek, 13 kwietnia od północy osoby z rocznika 1963 mogą rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 poprzez e-rejesrację na pacjent.gov.pl (trzeba mieć profil zaufany lub dowód osobisty z warstwą elektroniczną – tzw. e-dowód) oraz SMS-em o treści „SZCZEPIMYSIE” na nr 880 333 333. Od godziny 6. rano można także zapisać się na szczepienie, telefonując na infolinię 989.

W środę, 14 kwietnia o północy ruszą zapisy dla osób z rocznika 1964. Na szczepienie przeciw COVID-19 można zarejestrować się poprzez e-rejesrację na pacjent.gov.pl (trzeba mieć profil zaufany lub dowód osobisty z warstwą elektroniczną – tzw. e-dowód) lub SMS-em o treści „SZCZEPIMYSIE” na nr 880 333 333. W środę, 14 kwietnia od godziny 6. rano można także zapisać się na szczepienie, telefonując na infolinię 989.

od 16 lat

Zapisy na szczepienia dla osób 60 plus

Jeżeli masz powyżej 60 lat i chcesz się zaszczepić, już dziś możesz się zarejestrować.  Gdy już się zarejestrowałeś na termin majowy , możesz przenieść wizytę na kwiecień. Wystarczy zadzwonić na bezpłatną infolinię 989 lub bezpośrednio telefonicznie w wybranym przez ciebie punkcie szczepień.

Numery do punktów szczepień dostępne są między innymi na stronie gov.pl/szczepimysie.

Zapisy na szczepienia dla osób w wieku 40-59 lat

Osoby w wieku 40-59 lat, które na początku tego roku  wysłały formularz zgłoszeniowy o chęci zaszczepienia się, mają obecnie wystawione e-skierowanie na szczepienie i będą miały możliwość skorzystania z wcześniejszych terminów. – Formularz za pośrednictwem którego można zgłosić chęć zaszczepienia i uzyskać pierwszeństwo przy zapisach, działał od stycznia do marca i miał charakter profrekwencyjny. Teraz już nie działa – podkreśla minister Michał Dworczyk.

Czego nie wolno robić przed szczepieniem na COVID!

Czego nie robić przed szczepieniem na koronawirusa? Nie rób ...

Ważne! Pacjenci w wieku 40-49 lat, którzy na początku kwietnia dostali termin szczepienia w dniach 6-30 kwietnia, otrzymają telefon lub SMS z nowym terminem po 10 maja 2021r. Nie zmienią się terminy dla osób w wieku 50-59, którzy mają wyznaczoną datę szczepienia. - Jak będziemy kończyli normalną rejestrację 40-latków, to wtedy uruchomimy priorytetowa rejestrację 30 i 30-kilkuletnich osób, które się zgłosiły za pośrednictwem formularza, jako osoby gotowe do szczepienia – zapowiada minister Michał Dworczyk.

Zapisy na szczepienia dla kolejnych roczników

Dla osób, które nie zarejestrowały się wcześniej, została uruchomiona możliwość rejestracji od 12 kwietnia z podziałem na roczniki, zaczynając od osób urodzonych w 1962 r. Od tego dnia codziennie będą uruchamiane zapisy dla kolejnych roczników czyli dla osób, które na początku roku nie zgłosiły chęci zaszczepienia się. Tak będzie do 24 kwietnia, kiedy to będzie mógł się zapisać rocznik 1973.

- Musimy być elastyczni. Jeżeli na przykład po pięciu dniach i uruchomieniu rejestracji dla kolejnych roczników okaże się, że jest tak duże zainteresowanie, że zaczyna brakować terminów, albo zaczyna to być zbyt dużym obciążeniem dla systemu, wtedy możemy na jeden lub dwa dni wstrzymać ten proces i kontynuować go po krótkiej przerwie – uprzedza minister Michał Dworczyk. I dodaje: - Jeżeli po kilku dniach okaże się, że jest mniejsze zainteresowanie niż się spodziewaliśmy, możemy przyspieszać te rejestracje i zaraz po 24 kwietnia uruchamiać kolejne roczniki.

Co ze szczepionką, gdy pacjent się nie zjawi?

Kiedy nie zjawi się umówiony pacjent, można zaszczepić dowolnego innego pacjenta, który nie jest zapisany na termin, ale jest uprawniony i ma wystawione e-skierowanie. W Polsce jest ponad 10 milionów takich osób. W ten sposób zmniejszamy ryzyko utylizacji i niewykorzystania szczepionki.

Zobacz też:

Już niebawem w Polsce zaszczepić się na koronawirusa będą mogły osoby powyżej 80. roku życia. Po nich kolejno ruszą szczepienia populacyjne, które będą odbywać się zgodnie z poszczególnymi etapami Narodowego Programu Szczepień. Obecnie wciąż szczepieni są jedynie medycy i pracownicy placówek medycznych. We wtorek, 19 stycznia licznik już zaszczepionych osób osiągnął około pół miliona. Niestety, w przypadku 164 osób pojawiły się niepożądane odczyny poszczepienne, czyli tzw. NOP. Sprawdź w galerii, jakie działania niepożądane i skutki uboczne mogą wywoływać szczepionki na koronawirusa i jak często pojawiały się one podczas testowania szczepionek Pfizera i Moderny.Zobacz możliwe skutki uboczne szczepionek ---->

Takie są możliwe skutki uboczne i działania niepożądane szcz...

Po opublikowaniu przez firmę Pfizer specyfiki szczepionki przeciwko Sars-CoV-2, pojawiło się wiele niejasności i fake newsów odnośnie tego, kto może, a kto nie może być poddany szczepieniom. Skonsultowaliśmy ten temat z prof. Joanną Zajkowską z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB w Białymstoku i opracowaliśmy wykaz niektórych grup osób (np. kobiety w ciąży, dzieci) oraz wykaz najczęstszych chorób, których występowanie budzi wątpliwości czytelników odnośnie możliwości zaszczepienia.Na kolejnych slajdach odpowiadamy na pytania, czy np. osoby chorujące na nowotwory, cukrzycę, alergie, choroby serca, nadciśnienie tętnicze lub po przebytych udarach lub zawałach mogą być poddane szczepieniom czy nie. Rozwiewamy też wątpliwości odnośnie szczepień kobiet w ciąży, matek karmiących czy też dzieci.Kto nie powinien się szczepić, a kto może to zrobić? Aby przejść do poszczególnych grup pacjentów przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Kto nie powinien szczepić się przeciw koronawirusowi? Te oso...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski