MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Masz dziecko? Możesz dostać aż 165,5 tys. zł! Kto ma szansę na takie pieniądze? Zobacz warunki

tw
Każda osoba w Polsce wychowująca dziecko może liczyć nawet na 165,5 tysiąca złotych! Jak to możliwe? Sprawdźcie szczegóły! WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA TEMAT PIENIĘDZY NA DZIECKO PRZECZYTASZ TU:  ;nf
Każda osoba w Polsce wychowująca dziecko może liczyć nawet na 165,5 tysiąca złotych! Jak to możliwe? Sprawdźcie szczegóły! WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA TEMAT PIENIĘDZY NA DZIECKO PRZECZYTASZ TU: ;nf Archiwum Polska Press
Każda osoba w Polsce wychowująca dziecko może liczyć nawet na 165,5 tysiąca złotych! Jak to możliwe? Zobacz szczegóły!

Spis treści

Zobacz wideo: Akcyza na alkohol i papierosy w górę

od 16 lat

Rządy w Polsce od wielu lat wprowadzają nowe dodatki w ramach programów tzw. polityki prorodzinnej. Obecna minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, w 2022 wydatki na świadczenia "Rodzina 500 plus", "Dobry Start", "Maluch Plus" oraz Rodzinny Kapitał Opiekuńczy mają wynieść 62 mld zł.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA TEMAT PIENIĘDZY NA DZIECKO PRZECZYTASZ TU:

Polecamy

500 plus. Te pieniądze otrzymasz na dziecko!

Na największy zastrzyk gotówki polskie rodziny mogą liczyć rodziny wielodzietne. Zgodnie z wyliczeniami portalu Bankier.pl, państwowe programy gwarantują czwartemu i każdemu kolejnemu dziecku dodatki finansowe w wysokości nawet 165,5 tys. zł. Z kolei kwota w przypadku jedynaków wynosi 142,3 tys. zł.

Największa część środków, czyli 108 tys. zł, pochodzi z programu 500+. Rodzice otrzymują środki przez 18 lat do uzyskania przez pociechę pełnoletności. Rządowy program "Rodzina 500+" funkcjonuje o 1 kwietnia 2016 roku. Świadczenie przysługuje na każde dziecko. Jest niezależne od dochodów rodziny, a nawet nie podlega opodatkowaniu.

Ulga na dziecko w rozliczeniu PIT. Komu przysługuje?

Bardzo pomocna dla polskich rodzin jest także ulga w PIT. Prawo do odliczenia przysługuje dzieciom i młodzieży do momentu ukończenia 25. roku życia jeśli kontynuują naukę w szkole lub na studiach.

  • w rocznym rozliczeniu możemy zyskać 1112,04 zł na pierwsze i drugie dziecko,
  • 2000,04 na trzecie dziecko,
  • 2700 na każde kolejne,
  • w przypadku rodziny z czwórką pociech roczna ulga wynosi 6924,12 zł,
  • jeśli wszystkie dzieci będą kontynuowały naukę do 25. roku życia, to możemy zyskać około 100 tys. zł.

Polecamy

Dodatki na dziecko. Rodzinny kapitał opiekuńczy i 12 tys. na dziecko

Państwo przekazuje także pieniądze w ramach programu "Rodzinny kapitał opiekuńczy". Program wprowadzono 1 stycznia 2022 roku i zapewnia 12 tys. na drugie oraz każde kolejne dziecko. Dodatek państwo wypłaca miesięcznie przez rok w wysokości 1000 zł lub 500 zł przez dwa lata.

Pieniądze można otrzymać także w ramach programów: "300 plus","400 plus", becikowego orazbonu turystycznego, który jest jednorazowym dodatkiem do wakacji dla dzieci.

Łączna kwota, którą można otrzymać przy jednym dziecku, wynosi 142,3 tys. zł, a w przypadku dwójki liczba ta wzrasta do 154,3 tys. zł. Rodzice z trójką pociech otrzymają 159,6 tys. zł, natomiast z czwórką i więcej blisko 165,5 tys. zł na każdego potomka.

Polecamy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo

Materiał oryginalny: Masz dziecko? Możesz dostać aż 165,5 tys. zł! Kto ma szansę na takie pieniądze? Zobacz warunki - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski