Matematyka pełna strachów

  Matematyka pełna strachów

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Od 2010 roku wszyscy maturzyści obowiązkowo będą zdawać egzamin z matematyki. W związku z tym, we wszystkich typach szkół zmieniono od września podstawę programową z tego przedmiotu. Problem w tym, że część zagadnień wycięto w ogóle, a część przesunięto na inne lata nauki.
  Uczniowie, choć przerażeni zmianami, cieszą się, że wraz z nimi podano także listę zagadnień, które nie obowiązują w tym roku na sprawdzianie dla szóstoklasistów oraz na egzaminach gimnazjalnych i maturalnych.

  - To nie do pomyślenia, żeby w trakcie nauki zmieniać program - denerwuje się Anita Szymanowska, mama szóstoklasisty Marka, który w kwietniu napisze sprawdzian. - Mój syn nie radzi sobie z matematyką, więc chodzi w szkole na zajęcia wyrównawcze. Tam zamiast uzupełniać braki, poznaje nowe zagadnienia.

  Zdaniem Marka Kmieciaka, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 w Poznaniu takich sytuacji może być więcej, jeśli nauczyciele nie zdążą przerobić całego materiału z podstawy programowej.
  - Sprawdzian szóstoklasiści piszą na początku kwietnia, więc cały program powinien być przerobiony do końca marca - mówi Marek Kmieciak. - Niestety, to się nie uda, więc nauczyciele najpierw będą koncentrować się na tym, co jest potrzebne na sprawdzian. A pozostałe zagadnienia przerabiać będą od kwietnia do czerwca.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo