Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Matka szóstki dzieci ze Skoków nie trafi do aresztu. Interweniował Zbigniew Ziobro

Arkadiusz Dembiński
Po naszych publikacjach znalazły się osoby, które chcą pomóc Ewie Domagalskiej ze Skoków
Po naszych publikacjach znalazły się osoby, które chcą pomóc Ewie Domagalskiej ze Skoków Arkadiusz Dembiński
Ewa Domagalska, matka szóstki dzieci ze Skoków, która miała trafić do aresztu za niezapłacenie 100 złotych, uniknie bolesnej rozłąki z dziećmi. Interwencję w tej sprawie podjął minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Kobieta zapłaciła także grzywnę.

Szybko znalazły się osoby, które zadeklarowały pomoc pani Ewie w zapłaceniu grzywny. - Dziękuję za pomoc. Wpłaciłam 100 złotych - przyznaje kobieta.

Wcześniej pani Ewy nie było stać na zapłacenie grzywny, gdyż wszystkie pieniądze przeznacza na utrzymanie rodziny. Jak się okazuje, jednak nawet, gdyby nie wpłaciła 100 złotych, także nie trafiłaby do aresztu. Sprawa dotarła do samego prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

- W ocenie prokuratora generalnego areszt, orzeczony przez sąd w związku z niezapłaceniem przez skazaną 100 zł grzywny za nieprzerejestrowanie w terminie samochodu, jest zbyt surową sankcją wobec matki, która samotnie wychowuje sześcioro dzieci. Zgodnie z artykułem 26 Kodeksu Wykroczeń nie można wymierzać kary aresztu, jeśli warunki osobiste sprawcy uniemożliwiają jej odbycie. Tak jest w tym przypadku. Dlatego powołując się na treść tego przepisu, Prokurator Rejonowy powinien wnioskować o zmianę postanowienia sądu - czytamy w specjalnym oświadczeniu umieszczonym na stronie prokuratury krajowej.

Prokuratura: Areszt orzeczony przez sąd jest zbyt surową sankcją wobec matki

- Sąd - zgodnie z art. 48a § 1 Kodeksu karnego wykonawczego - może wstrzymać wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności, jeżeli skazany oświadczy, że podejmie pracę społecznie użyteczną i podda się jej rygorom. Wstrzymanie następuje do czasu wykonania tej pracy lub uiszczenia grzywny - brzmi oświadczenie.

CZYTAJ TAKŻE: Matka sześciorga dzieci może trafić za kraty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski