Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2012: Dzisiaj egzamin z języka angielskiego

Katarzyna Sklepik
Maturzyści przystąpią do egzaminu z języka angielskiego
Maturzyści przystąpią do egzaminu z języka angielskiego Paweł Miecznik
Dzisiaj egzaminy z języka angielskiego. To najpopularniejszy język obcy wśród wielkopolskich maturzystów.

Poziom podstawowy - traktując go jako egzamin obowiązkowy - rozwiązywać będzie 27,5 tysiąca uczniów. Przez 120 minut - od godziny 9 - uczniowie będą musieli odpowiedzieć na pytania do tekstu, który dwukrotnie usłyszą, przeczytać zamieszczony w arkuszu tekst i wykonać do niego polecenia oraz napisać krótką wypowiedź na zadany temat.

SERWIS MATURALNY GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO

O godzinie 14 rozpocznie się egzamin z języka angielskiego dla tych uczniów, którzy zdecydowali się, by zdawać go w wersji rozszerzonej. W Wielkopolsce jest ich prawie 6 tysięcy. Ten egzamin składa się z dwóch części i potrwa 170 minut. W pierwszej, dwugodzinnej, uczniowie będą musieli wykazać się nie tylko wiedzą językową, ale także gramatyczną oraz napisać wypracowanie na zadany temat. Po krótkiej przerwie, w drugiej części egzaminu przez 70 minut uczniowie będą musieli wysłuchać tekstu i odpowiedzieć na pytania, a także do zamieszczonego tekstu dopasować tzw. odpowiednie struktury leksykalno-gramatyczne.

Dzisiaj, około godziny 14, po opublikowaniu przez Centralną Komisję Egzaminacyjną arkusza z języka angielskiego (poziom podstawowy), na stronie www. gloswielkopolski.pl pojawią się przykładowe odpowiedzi. Natomiast odpowiedzi do arkusza rozszerzonego pojawią się w piątek rano, po tym jak CKE upub-liczni arkusz z dzisiejszego, popołudniowego egzaminu.

Maturę z polskiego napisze za rok
Maturzysta ze Śremu, którego znajomi nazywają "Hans" przyszedł w ubiegły piątek na egzamin z języka polskiego wyposażony w słuchawkę w uchu i kamerę w mankiecie.

Z relacji dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Śremie Piotra Mulkowskiego wiemy, że nielegalne pomoce wykryto, gdy na kamerze szkolnego monitoringu pokazał się obraz auli, w której nie ma zainstalowanych kamer.

Dyrektor sprawdził kto chciał skorzystać z niedozwolonej elektroniki i zadzwonił do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu.

Okazało się, że wszystkim zdającym w szkole grozi unieważnienie egzaminu. Stałoby się tak, gdyby tematy "wypłynęły" poza szkołę. Do tego na szczęście nie doszło. Chłopak do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym podejdzie dopiero w przyszłym roku, a nie podczas sierpniowych poprawek. Pozostałe egzaminy zdaje teraz.
Michał Jędrkowiak

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski