Matura 2013: Pierwszy tydzień egzaminów za nami. Sprawdź, co było! [ARKUSZE,ODPOWIEDZI]

Katarzyna Sklepik
Grzegorz Dembiński
Pierwszy tydzień matury 2013 za nami. Maturzyści przystąpili do egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Oprócz tego, część uczniów zdawała egzaminy z wiedzy o tańcu i historii muzyki. Mamy dla nich przykładowe odpowiedzi do wszystkich matur, które odbywały się od 7 do 10 maja.

ZNAMY WYNIKI MATUR 2013! SPRAWDŹ!

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Wyniki matur 2013!

WYNIKI MATUR 2013

7 maja - obowiązkowym egzaminem z języka polskiego - rozpoczęła się matura 2013, która potrwa do 28 maja. Od godziny 9 - przez 170 minut - uczniowie rozwiązywali arkusz, w którym znalazł się tekst popularnonaukowy Tomasza Rożka "44 zera". Do niego uczniowie musieli wykonać 14 zadań. Poza tym musieli napisać wypracowanie na jeden z zadanych tematów. Pierwszy dotyczył patriotyzmu - tu materiałem źródłowym była "Gloria Victis" Elizy Orzeszkowej i "Mazowsze" - wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Drugi temat dotyczył patriotyzmu - tu źródłem była rozmowa Cezarego Baryki i Szymona Gajowa z "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

ZOBACZ CO O MATURZE Z JĘZYKA POLSKIEGO SĄDZI TOMASZ ROŻEK

ZOBACZ CO O MATURZE Z JĘZYKA POLSKIEGO POWIEDZIELI UCZNIOWIE

ZOBACZ ARKUSZ I PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI DO MATURY Z JĘZYKA POLSKIEGO NA POZIOMIE PODSTAWOWYM

O godzinie 14, część uczniów przystąpiła do matury z wiedzy o tańcu - na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Uczniowie, którzy rozwiązywali arkusz podstawowym - w jednym z zdań - musieli rozpoznać tancerzy, wśród nich znalazła się poznańska tancerka, choreograf i dyrektor Polskiego Teatru Tańca - Ewa Wycichowska.

ZOBACZ KOMENTARZ EWY WYCICHOWSKIEJ

ZOBACZ ARKUSZ I PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI DO MATURY Z WIEDZY O TAŃCU NA POZIOMIE PODSTAWOWYM

ZOBACZ ARKUSZ I PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI DO MATURY Z WIEDZY O TAŃCU NA POZIOMIE ROZSZERZONYM

8 maja, od godziny 9 - maturzyści rozwiązywali 34 zadania, które znalazły się w arkuszu obowiązkowej matury z matematyki. Zdaniem uczniów - była bardzo prosta.

ZOBACZ CO O MATURZE Z MATEMATYKI POWIEDZIELI UCZNIOWIE

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Wyniki matur 2013!

ZOBACZ ARKUSZ I PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI DO MATURY Z MATEMATYKI NA POZIOMIE PODSTAWOWYM

O godzinie 14 odbył się egzamin z historii muzyki. Uczniowie, którzy do niego przystąpili mogli zdawać maturę podstawową lub rozszerzoną.

ZOBACZ ARKUSZ I PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI DO MATURY Z HISTORII MUZYKI NA POZIOMIE PODSTAWOWYM

ZOBACZ ARKUSZ I PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI DO MATURY Z HISTORII MUZYKI NA POZIOMIE ROZSZERZONYM

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Wyniki matur 2013!

9 maja przyszedł czas na język angielski. Dla ponad 80 procent maturzystów, poranny egzamin na poziomie podstawowym był trzecim obowiązkowym egzaminem, do którego przystąpili. Pozostałe 20 procent zdawać będzie obowiązkową maturę z języka: niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego lub hiszpańskiego.

ZOBACZ CO O MATURZE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO POWIEDZIELI UCZNIOWIE

ZOBACZ ARKUSZ I PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI DO MATURY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POZIOMIE PODSTAWOWYM

UWAGA! W związku z nieścisłości, jakie pojawiły się w zadaniu 4 w arkuszu maturalnym z języka angielskiego na poziomie podstawowym, CKE - na swojej stronie - opublikowała komunikat:
Biorąc pod uwagę pojawiające się sygnały, że niektórzy zdający egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym zinterpretowali polecenie do zadania 4. w taki sposób, że umieszczali odpowiedzi pod fragmentami tekstu, a nie nad nimi, Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej podjął decyzję, że w zadaniach 4.2.-4.7. - niezależnie od tego, czy zdający wpisał poprawną odpowiedź przed danym fragmentem, czy też po nim - odpowiedź zostanie uznana. W przypadku zadania 4.1. każdy zdający otrzyma 1 punkt. System informatyczny jest przygotowany na takie rozwiązanie.

O godzinie 14, rozpoczął się egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

ZOBACZ ARKUSZ I PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI DO MATURY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POZIOMIE ROZSZERZONYM

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Wyniki matur 2013!

10 maja odbył się egzaminy na poziomie rozszerzonym: z matematyki (o godzinie 9) i z języka polskiego (o godzinie 14). Maturzyści przyznają, że niektóre zadania z matematyki mogły sprawiać trudność. Ci, którzy zdecydowali się na język polski na poziomie rozszerzonym mówili, że tematy ich zaskoczyły. W jednym z tematów musieli opisać Aresa na podstawie "Iliady" Homera i "Olimpijskiego generała" Zbigniewa Herberta. W drugim tematem była biblioteka, na przykładzie "Imię Róży" Umberto Eco i Melchiora Wańkowicza "Ziele na kraterze".

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie