Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2015: Diagnoza przedmaturalna z języka polskiego już 10 czerwca

AB
AB
10 czerwca o godzinie 9 rozpocznie się diagnoza przedmaturalna języka polskiego. Ma ona przybliżyć uczniom nową formułę egzaminu maturalnego, do którego przystąpią w przyszłym roku szkolnym, pozwoli też ocenić stopień realizacji podstawy programowej na poziomie podstawowym. Weźmie w niej udział około 4 tysięcy uczniów II klas z 50 liceów wylosowanych z całego kraju.

Wiosną 2015 roku maturzyści będą zdawali egzamin maturalny „po nowemu”. Nowa formuła egzaminu jest kolejnym etapem wdrażania nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego. Ale już w tym roku szkolnym przyszli maturzyści maja możliwość sprawdzenia swoich sił na próbnym egzaminie maturalnym w nowej formule.

ZOBACZ JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ TEST Z MATURY 2015

W 170 minut uczniowie mają wykonać zadania w zeszycie testowym, który składać się będzie z dwóch części. Pierwszą z nich stanowi test. W drugiej części uczniowie mają do wyboru rozprawkę problemowa lub interpretację wiersza. Dla uczniów z orzeczeniem o dysleksji, w którym wskazano konieczność wydłużenia egzaminu maturalnego, czas na wykonanie zadań może być o 30 minut dłuższy.
Po wykonaniu zadań w ciągu około 15 minut uczniowie wypełnią dodatkowo ankietę, która będzie dotyczyć motywacji wyboru rodzaju wypracowania.

Centralna Komicja Egzaminacyjna informuje także, że wszystkie szkoły, które nie zostały wylosowane do udziału w badaniu, mogą samodzielnie przeprowadzić diagnozę, wykorzystując materiały opracowane przez Instytut Badań Edukacyjnych wspólnie z CKE i okręgowymi komisjami egzaminacyjnym, pobierając je z przeznaczonych dla dyrektorów szkół serwisów internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

WSZYTKO O MATURZE 2015 ZNAJDZIESZ TU

Arkusz Egzaminacyjny będzie można znaleźć w zakładce Edukacja na naszej stronie po tym jak zostanie opublikowany na stronie CKE.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski