MATURA 2018. Jak sprawdzić wyniki matur w internecie?...

  MATURA 2018. Jak sprawdzić wyniki matur w internecie? Logowanie do OKE. Kiedy odebrać świadectwo maturalne? OKE publikuje wyniki matur

  DD, AGA

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  MATURA 2018 WYNIKI OKE Poznań: Jak sprawdzić wyniki matur w internecie?
  1/6
  przejdź do galerii

  MATURA 2018 WYNIKI OKE Poznań: Jak sprawdzić wyniki matur w internecie? ©Waldemar Wylegalski

  Wyniki matur 2018 online pojawiły się w nocy z 2 na 3 lipca 2018. Z poniedziałku na wtorek, równo o północy, został uruchomiony serwis Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Wystarczy się zalogować do OKE, by poznać wyniki egzaminów maturalnych przez internet. Wyniki matur 2018 w internecie sprawdzicie tylko między północą a godz. 2 w nocy. Później trzeba będzie się wybrać do szkoły.

  Wyniki matur 2018. Jak sprawdzić wyniki egzaminów maturalnych?


  - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna informuje, że do szkół zostały przekazane loginy i hasła niezbędne do sprawdzenia przez zdających wyniku egzaminu. Należy odebrać je w szkole macierzystej i wykorzystać do zalogowania w serwisie uczniowie.oke.poznan.pl od dnia 3 lipca br. (nie wcześniej) - czytamy w serwisie OKE.

  WYNIKI MATURY 2018: Jak poszło poznańskim maturzystom? Jakie wyniki w Wielkopolsce? [OKE POZNAŃ - ŚREDNIE WYNIKI]  - Absolwenci, którzy składali deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu (likwidacja macierzystej szkoły) loginy i hasła mogą odebrać w szkole, w której przystąpili do egzaminu w maju 2018 r. lub w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu (VIII p.) - informuje OKE. - Login i hasło zdającego, wspólne dla wszystkich egzaminów, które zdawał w bieżącym roku, umożliwia wgląd do aktualnie opublikowanych wyników.

  CZYTAJ: WYNIKI MATURY 2018: Ile osób nie zdało matury w Wielkopolsce? [OKE POZNAŃ - ZDAWALNOŚĆ]  Prace maturzystów zostały sprawdzone przez egzaminatorów. Świadectwa maturalne zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 3 lipca br. Tego samego dnia (3 lipca) ogłoszone zostaną również ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

  OKE Poznań - tu zalogujesz się do serwisu


  W serwisie można będzie zapoznać się z własnymi wynikami z egzaminów uzyskanymi w 2018 r.

  Jak sprawdzić wyniki matury 2018 w internecie?


  Dostęp do swoich wyników matur 2018 zdający będą mogli uzyskać po zalogowaniu w serwisie za pomocą loginu i hasła otrzymanego w szkole.

  Osoby, które złożyły deklarację przystąpienia do egzaminu w OKE w Poznaniu login i hasło mogą otrzymać:
  • w przypadku egzaminu maturalnego w szkole, w której przystąpili do egzaminu w maju 2018 r. lub w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu (VIII p.),
  • w przypadku egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie wyłącznie w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu (VIII p.).


  Login i hasło zdającego, wspólne dla wszystkich egzaminów, które zdawał w bieżącym roku, umożliwia wgląd do aktualnie opublikowanych wyników.

  MATURA 2018 - ZOBACZ ARKUSZE I ODPOWIEDZI ZE WSZYSTKICH PRZEDMIOTÓW  Nie zdałem matury. Co robić?


  Maturzysta, który nie zdał tylko jednego obowiązkowego egzaminu ma prawo do poprawki w sierpniu.

  Oświadczenie, że chce przystąpić do matury poprawkowej 2018 musi złożyć u dyrektorka swojej szkoły do 7 lipca.

  Matura 2018 ODWOŁANIE


  Niezadowolony z wyników egzaminu uczeń powinien skorzystać z prawa wglądu do pracy maturalnej. Można z tego skorzystać przez najbliższe 6 miesięcy.

  Jeśli uważamy, że egzaminator niewłaściwie ocenił naszą pracę, do dyrektora OKE możemy złożyć wniosek o weryfikację sumy punktów. Jeśli po weryfikacji przekroczy się próg 30 proc. punktów, wydawane jest świadectwo dojrzałości. Jeśli maturzysta chciał poprawić swój wynik, pozytywna weryfikacja sumy punktów skutkuje anulowaniem dotychczasowego świadectwa dojrzałości i wydaniem nowego.

  Absolwent, za pośrednictwem dyrektora OKE, może wnieść odwołanie do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego. To tegoroczna nowość. Odwołanie musi zawierać wskazanie zadań egzaminacyjnych, co do których absolwent nie zgadza się z przyznaną liczbą punktów oraz uzasadnienie, że jego rozwiązanie jest prawidłowe.  POLECAMY:
  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  !

  móźdżek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  tak się bałem matmy, a poszło super, jaram się, jeszcze tylko rekrutacja i wakacjeeee. mam tylko nadzieję, że mój plan praca+studia na WSB, wypali i dam radę z sesją ;)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  12 Tenorów na jednej scenie w Poznaniu!

  12 Tenorów na jednej scenie w Poznaniu!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!