ME w boksie kobiet. Awans Jancelewicz do finału

Piotr Rutkowski
Anatol Chomicz
Martyna Jancelewicz pokonała Węgierkę Timeę Nagy 5:0 i awansowała do finału kategorii 81 kg mistrzostw Europy w boksie. W sobotę jej rywalką w walce o złoty medal imprezy odbywającej się w Budvie będzie Litwinka Gabriele Stonkute.

Polka przed mistrzostwami podkreślała, że do Czarnogóry przyjechała po mistrzowski tytuł. W półfinale musiała się jednak sporo natrudzić, aby jej plan był aktualny.

Silna fizycznie Węgierka okazała się wymagającą rywalką i po pierwszej rundzie prowadziła 3:2. Dwie kolejne należały już do dwukrotnej młodzieżowej mistrzyni Europy. Dzięki temu Jancelewicz wygrała 5:0 (29:28, 30:27, 29:28, 30:27, 29:28).

W walce o złoty medal jej przeciwniczką będzie tegoroczna mistrzyni świata ze Stambułu Stonkute. Wówczas Litwinka pokonała w finale inną reprezentantkę Polski Oliwię Toborek.

W wieczornej sesji półfinałowej w piątek zaprezentują się jeszcze dwie Polki. Aneta Rygielska (66 kg) zmierzy się z Turczynką Busenaz Surmeneli, a Elżbieta Wójcik (75 kg) - z Ukrainką Anastasią Czernokolenko.(PAP)