ME w kajak polo: Udany start Polaków [ZDJĘCIA]

Leszek Gracz
Mistrzostwa Europy w kajak polo na Malcie.
Mistrzostwa Europy w kajak polo na Malcie. Marek Zakrzewski
Mistrzostwa Europy w kajak polo rozpoczęły się dla polskiej ekipy obiecująco, bo żeńska drużyna młodzieżowa pokonała w meczu otwarcia Włoszki 2:1. Jednak krótko potem nasi seniorzy ulegli Niemcom 1:5. Jednak ta porażka wstydu Polakom nie przynosi, bo przecież Niemcy to triumfatorzy World Games.

Polacy w starciu z Niemcami mieli przesadny respekt przed rywalem - nikt z naszych zawodników nie miał odwagi wziąć na siebie odpowiedzialności rzutowej z dystansu, zaś Niemcy znakomicie zagrali w obronie, odrzucając nasz zespół od swej bramki i płynnie przechodząc do ataku. Wielka klasa.

W popołudniowym pojedynku z Węgrami Polacy niemrawo grali jeszcze przez pierwszą połowę, remisując 1:1. Jednak druga odsłona była wreszcie ich popisem i w efekcie rozgromili rywali 9:2.

Kluczowe będzie piątkowe spotkanie ze Szwajcarią (o godz. 11) - nam do awansu (obok Niemców) do drugiej fazy mistrzostw wystarczy nawet remis. A to dlatego, że Szwajcarzy nieoczekiwanie tylko zremisowali z Węgrami 2:2.

Najskuteczniejszym strzelcem naszego zespołu jest dotychczas Daniel Jarmarkiewicz, który zdobył trzy gole.

W pięknym stylu rozpoczęły występy nasze seniorki, gromiąc Szwedki 9:1. Po południu równie efektownie pokonały Danię 6:3.

Teraz jednak przed nimi arcytrudne pojedynki z Niemkami i Francuzkami. Najskuteczniejsze w zespole są: Katarzyna Jarmarkiewicz, Krystyna Nowacka i Paulina Kwiatkowska (po 3 gole).

Z kolei młodzieżowcy (do 21 lat) pokonali Belgię 7:5, chociaż po pierwszej połowie przegrywali 2:5. Na koniec dnia Polki U-21 uległy Niemkom 2:3.

Rekordowe zwycięstwo odniosły w grupie młodzieżowej Niemki, które 21:0 rozgromiły drużynę Czech.