Mecz Polska – Szwajcaria 2:2: Opinie zawodników [WIDEO, ZDJĘCIA]

BAZA
W towarzyskim meczu Polska – Szwajcaria padł remis 2:2. Oznacza to, że biało-czerwoni kończą 2014 rok z 6 zwycięstwami, 3 remisami i tylko 1 porażką. Nic dziwnego, że po spotkaniu z Helwetami kadrowicze Adama Nawałki byli w dobrych humorach, chociaż radość mąciła stracona w końcówce bramka.

- To był bardzo dobry rok dla reprezentacji – podsumowuje Grzegorz Krychowiak. Defensywny pomocnik Sevilli nie jest jednak zadowolony z wyniku meczu ze Szwajcarią. Słabszą końcówkę kładzie na karb dużej liczby zmian i grę w osłabieniu.

Także Robert Lewandowski nie jest zadowolony z remisu, ponieważ Polacy nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku. Snajper Bayernu tłumaczy, że w meczu towarzyskim można sobie na takie wpadki pozwolić.

Strzelec pierwszej bramki dla Polaków, Artur Jędrzejczyk, odniósł się do nietypowego sposobu uczczenia gola. Zawodnik FK Krasnodar po pokonaniu Romana Burkiego wskoczył między kibiców.

Na taki pomysł świętowania gola wpadł… jedząc obiad.

Z kolei Arkadiusz Milik, którego gol z rzutu wolnego był ozdobą meczu, podkreśla, że ostatnie tygodnie są dla niego bardzo udane, lecz zastrzega, iż nie w każdym meczu trafi do siatki rywali.

Z powrotu do reprezentacyjnej bramki cieszy się Artur Boruc, który bronił w pierwszej połowie i popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Bramkarz AFC Bournemouth zapewnił jednak, że drużyna stanowi kolektyw i zarówno on, jak i Łukasz Fabiański trzymają kciuki za Wojciecha Szczęsnego, który obecnie jest golkiperem numer jeden w kadrze.

W dobrym humorze był Michał Żyro, który meczu ze Szwajcarią do udanych na pewno nie zaliczy. Legionista na boisku pojawił się w 53, minucie, a opuścił je za dwie żółte kartki już po 30 minutach. Według niego to dobrze, że coś takiego zdarzyło się w sparingu, a nie spotkaniu o punkty.