• Koniec meczu! Krakowska Wisła ponownie pokonuje tę płocką 3:2.

• Furman z daleka uderzał z rzutu wolnego. Zbyt lekko żeby zaskoczyć Załuskę

• Ofensywna zmiana w zespole z Płocka. Damian Piotrowski zastąpił Cezarego Stefańczyka

• Bardzo nieudana próba Stilicia po akcji Sadloka lewą stroną boiska.

• Dośrodkowanie Stilicia pod bramkę Kiełpina. Golkiper wybił piłkę nokautując przy tym Gonzaleza.

• Stilić faulowany na połowie Wisły przez Byrtka. Będzie rzut wolny dla Białej Gwiazdy

• Całą akcję rozpoczął Załuska. Pewną interwencją zakończył akcję gości i podał do Zachary. Ten uciekł rywalom i pod polem karnym odegrał do Bartosza. Zmiennik znalazł się w sytuacji sam na sam z Kiełpinem. Bynajmniej tego nie zmarnował.

• GOL! Jakub Bartosz daje prowadzenie swojej drużynie po szybkiej kontrze.

• Krakowianom ten gol się po prostu należał. Przez ostatnie minuty nie opuszczali połowy płocczan. Akcja lewą stroną, długa wymiana podań i bardzo efektowny strzał Stilicia. Na trybunach wrzawa.

• GOL! Bardzo efektowna bramka Semira Stilicia daje gospodarzom wyrównanie

• Ostatnia zmiana w zespole Kiko Ramireza. Jakub Bartosz za Tomasza Cywkę.

• Zachara przejał przed polem karnym piłke od Boguskiego i zdecydował się na strzał. Wysoko nad poprzeczką.

• Reca faulował Cywkę w środku pola. Arbiter nie zdecydował się na wyciągnięcie konsekwencji.

• Sadlok dośrodkowywał z korneru. Płocczanie uniknęli strzału na własną bramkę

• Krakowianie ponownie grali krótkimi podaniami. W końcu wrzucili piłkę do czającego się w polu karnym Boguskiego. Przewrócony. Bez reakcji sędziego

• Mateusz Zachara ruszył na ratunek. Zastąpił Pawła Brożka.

• Żółta kartka powędrowała do Semira Stilicia.

• Krakowianie nie ustępują. Teraz po prostu musza zdobyć gola i doskonale zdają sobie z tego sprawę. Lewą stroną wywalczyli korner. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu łatwo wybite przez płocczan.

• Dimitar Iliev zastąpi na ostatni kwadrans Siergieja Kriwca.

• GOL! Mateusz Piątkowski daje płocczanom prowadzenie po szybkiej kontrze zespołu. Napastnik znalazł się sam na sam z Załuską

• Ogromne zamieszanie pod polem karnym Kiełpina. Płocczanie wymieniali podania, aż w końcu arbiter przerwał ich akcję. Kontrowersyjnie

• I Arkadiusz Reca ukarany od razu żółtą kartką.

• Piotr Wlazło opuścił już boisko. Zamiast niego Arkadiusz Reca.

• Załuska nieco pochopnie wyszedł z bramki po akcji Iliewa. Na posterunku byli jednak jego koledzy którzy wybili piłkę od Furmana

• Semir Stilić zastąpił Pola Lloncha. Ta roszada wywołała spore zamieszanie bowiem sędzia pomylił się i zamiast "siódemki" na swej tablicy wskazał "dziewiątkę" Rafała Boguskiego.

• Bardzo długie rozegranie w wykonaniu podopiecznych Kiko Ramireza. Sporo podań wymienionych na połowie przeciwnika. Nic z tego jednak nie powstało. Nawet bez strału.

• Merebashvili pobiegł lewą stroną po czym podał do pędzącego Stępińskiego. Bardzo nieudana centra obrońcy

• Gospodarze krótkimi podaniami wdarli się na połowę przeciwnika. Cywka dośrodkował z prawej strony do nadbiegającego Videmonta. Obok bramki.

• Kolejny rzut rozny dla Wisły. Sporo chaosu pod bramką Kiełpina, ale płocczanie wyszli z całej sytuacji obronną ręką.

• Rut rożny dla Białej Gwiazdy wykonywał Mączyński. Posłał piłkę pod bramkę. Skutecznie wybijał Kiełpin.

• Kiełpin ponownie miał sporo szczęścia. Najpierw Szymiński powstrzymał Boguskiego przed wyjściem na sytuację sam na sam, a później piłka niefortunnie podbita przez golkipera nie trafiła do Brożka. Było naprawde groźnie

• Kiełpin miał sporo szczęścia interweniował po strzałach z najbliższej odległości. W drugiej połowie wciąz bez goli.

• Mączyński przejął piłkę w środku pola i podał do nadbiegającego skrzydłem Cywki. Podanie w pole karne wybite, jednak gospodarze nie próżnowali. Kolejna próba skrzydłem i rzut rożny dla Białej Gwiazdy.

• Krakowianie długo prowadzili grę na połowie przeciwnika co i raz wdzierając się w pole karne. Próbowali zaskoczyć rywali ze wszystkich stron, lecz bardzo nieskutecznie. Wobec dobrej postawy defensorów, Kiełpin nie był zmuszany do interwencji.

• Ivan Gonzalez ukarany żółtą kartką.

• Rajd Videmonta lewą stroną. Wbiegł w pole karne, wyminął jednego rywala, lecz nie podołał już drugiemu. Piłka przejęta

• Dośrodkowanie Furmana z rzutu wolnego wybite przez jednego z gospodarzy.

• Tomasz Cywka obejrzał zółta kartkę za faul w środku pola.

• Druga część gry delikatnie mówiąc nie należy do najbardziej porywających. Sporo gry w środku pola i bez większych natarć na którąkolwiek z bramek.

• Merebashvili całkowicie zmylił Cywkę i dosrodkował pod bramkę Załuski. Piłkę przejęli jednak krakowianie. Próbowali wyjść później z kontratakiem, lecz i to nie przyniosło skutku.

• Na inaugurację tej części gry rzut wolny dla Wisły. Sadlok prosto w mur.

• Druga połowa rozpoczęta

• Koniec pierwszej połowy. Przy Reymonta 1-1.

• I kolejny rzut wolny. Tym razem dla płocczan. Kriwiec uderzał głową po dośrodkowaniu w pole karne. Poprzeczka!

• Żółty kartonik obejrzał również Paweł Brożek.

• Dominik Furman ukarany żółtą kartką za dyskusje

• Płocczanie nie przestają nacierać na bramkę Załuski. Merebashvili uderzał z naprzeciw bramki. Prosto w ręce golkipera krakowian.

• GOL! Kuriozalny gol dla Wisły Płock. Sporo chaosu po kontrowersyjnym rzucie wolnym w wykonaniu Furmana. Piłkę do bramki wpakował Sergiej Kriwiec.

• Pol Llonch ukarany żółtą kartką. Bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego. Merebashvili padl na murawę.

• Wlazło uderzył z dystansu na "a nuż się uda". Prawie się udało - krakowianie zdezorientowani. Zabrakło centymetrów.

• Rzut rożny łatwo wybity przez gospodarzy. Płocczanie nie wracają jednak na własną połowę. Wciąz próbują

• W ostatnich minutach to goście utrzymywali się przy piłce. Wymieniali podania na połowie przeciwnika, trochę się kręcili. lecz zdołali wywalczyć jedynie korner.

• Po rzucie rożnym piłka wrzucona w pole karne. Trochę chaosu, lecz bez zagrożenia dla krakowian.

• Rzut wolny dla płocczan po faulu na połowie krakowian. Stały fragment gry wykonywał Furman i posłał piłkę w światło bramki. Załuska wybił piłkę przed siebie, a chwilę później wybronił także dobitkę Merebashvilego.

• Stały fragment gry szybko rozwiązany przez krakowian.

• Dobry powrót Mączynskiego. Zakończył akcję płocczan prawą stroną. Będzie jednakże jeszcze korner

• Gospodarze długo walczyli na prawym skrzydle. Bez większego skutku. Piłka nie dotarła nawet w pole karne.

• Rogalski uciekł Głowackiemu i pędził w poprzek boiska. W końcu zdecydował się na strzał. Niecelny.

• Po podaniu Boguskiego ze środka pola Cywka pomknął prawa stroną. Dośrodkowanie pod bramkę złapane przez Kiełpina.

• Z rzutu wolnego uderzał Kriwiec. Strzał wysoko nad bramką.

• Płocczanie po stracie gola ruszyli mocniej do przodu. Wymiana podań na połowie Załuski i Furman padł na ziemię. Rzut wolny dla gości.

• Furman uderzył z dystansu. Mocno, lecz prosto w ręce Załuski.

• Llonch popędził środkiem boiska, a na połowie przeciwnika oddał piłkę do wbiegającego prawą stroną Boguskiego. Ten pociągnął akcję do przodu i zagrał pod bramkę do Brleka. Obrońcy z Płocka zagubieni.

• GOL! Petar Brlek umieszcza piłkę w siatce po szybkiej akcji wiślaków środkiem boiska.

• Arbiter dopatrzył się faulu ze strony Lloncha i przerwał akcję Wisły w zarodku.

• Biała Gwiazda miała kolejny korner. Futbolówka wdarła się w pole karne, lecz tam już czekali na nią płocczanie. Krakowianie wciąż nie opuszczają jednak połowy przeciwnika.

• Krakowianie wciąż naciskają. Cywka bardzo odważnie poczyna sobie na połowie przeciwnika. Tym razem wywalczył rzut rozny.

• Cywka ruszył do przodu i spod linii końcowej zagrozić bramce Kiełpina próbował Brożek. Nieskutecznie

• Nieśmiała kontra w wykonaniu płocczan zakończona równie nieśmiałym uderzeniem. Załuska nie miał prawa się bac.

• Dośrodkowanie Sadloka w pole karne po dłuższej wymianie podań ze strony gospodarzy nie zaskoczyło Byrtka, który łatwo wybił piłke

• Szalony rzut wolny w wykonaniu płocczan. Furman chciał zagrać sprytnie do Wlazło jednak ten nie zdązył dobiec do piłki, a ta wyleciała za linię końcową

• Stefańczyk odczytał zamiary gospodarzy i przeciął poganie w pole karne w kierunku Brożka.

• Korner dla gospodarzy wykonany krótko,i dośrodkowanie Cywki w pole karne. Llonch nie zdołał oddać strzału

• Llonch przejął piłkę na połowie przeciwnika. Wymiana podań na lewej stronie pomiędzy nim i Sadlokiem wobec niezłej postawy defensorów gości nie przyniosła jednak zagrożenia pod bramką Kiełpina.

• Krótko wykonany rzut rożny i próba dośrodkowania ze strony Stefańczyka. Bardzo nieudana.

• Merebashvili przebił się lewą stroną i uderzył zza linii pola karnego. Załuska wybił piłkę za linię końcową.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego szybko wybite przez płocczan. Piłka wciąż jednak toczyła się pod polem karny Białej Gwiazdy. Wrzutka na głowę Videmonta lekko niecelna.

• Stępiński faulował Boguskiego pod polem karnym. Będzie rzut wolny dla Białej Gwiazdy.

• Rzut rożny dla Białej Gwiazdy zaowocował w kontrę płocczan.Iliev próbował przebić się prawym skrzydłem, ale przed środkiem pola zahamował go Głowacki.

• Przejęcie od Rogalskiego w srodku pola rozpoczeło kolejną akcję Wisły. Brlek pomknął środkiem po czym odegrał na prawo. Strzał przyniósł korner dla krakowian.

• Videmont dostał z lewej strony piłkę w pole karne i bez zastanowienia uderzył na bramkę Kiełpina. Niecelnie.

• Dłuższa piłka Furmana w kierunku pola karnego Wisły przejęta przez Sadloka. Jak na razie żaden z zespołów nie ruszył mocniej do przodu.

• I ruszyli! Pierwszy gwizdek przy Reymonta już za nami.

• Ubiegły weekend stające dzisiaj naprzeciw siebie zespoły wspominać będą zgoła inaczej. Płocczanie szczęsliwie zwyciężyli na własnym boisku z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:0 po samobójczym trafieniu Przemysława Szarka. Krakowianie natomiast bez punktów wrócili z Łazienkowskiej w Warszawie. Decydującego gola zdobył Miroslav Radović.

• Matija Spicić
    • Jesienny bój między tymi zespołami okazał się niezwykle emocjonującym. Ostatecznie zwyciężyli krakowianie po bramce Patryka Małeckiego w ostatniej z doliczonych minut. Wcześniej na listę strzelców wpisywali się Dominik Furman, Giorgi Merebashvili, Mateusz Zachara oraz Richard Guzmics. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:2.

• Przed pierwszym gwizdkiem wyżej w tabeli znajduje się ta krakowska. Biała Gwiazda w obecnym sezonie zebrała dwa oczka więcej niż zespół Marcina Kaczmarka i to ona plasuje się dwa miejsca w tabeli wyżej. Płocczanie przed 26. kolejką rozgrywek zajmują dziewiątą pozycję.

• Już za nieco mniej niż godzinę premierowy gwizdek w Krakowie. Lokalna Wisła podejmie tutaj swoją imienniczkę z Płocka. Zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie, zwłaszcza że oba zespoły wciąz pozostają w walce o grupę mistrzowską.

Gol24

Mecz Wisła Kraków - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Anna Kaczmarz

W piątkowy wieczór, na inaugurację 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy w Krakowie starcie Wiseł. Jego delikatnym faworytem - ze względu na miejsce w tabeli oraz formę w ostatnich meczach wydaje się być Biała Gwiazda, jednak płocczanie również nie zamierzają składać broni.

Mecz Wisła Kraków - Wisła Płock ONLINE

Przy Reymonta w Krakowie może czekać nas bardzo wyrównany pojedynek. W tabeli obie Wisły dzielą zaledwie dwa punkty. Zwycięstwo plasującej się niżej może więc odwrócić losy tabeli. Na razie wyżej jest ta krakowska - po całkiem niezłej grze w 2017 roku podopieczni Kiko Ramireza mają na swym koncie już 34 oczka.
    Daje im siódme miejsce w tabeli. A po piątku mogą bogatszą o dwa punkty Bruk-Bet Termalicę. Płocczanie z kolei zajmują jakże okrutną dla polskich ligowców ósmą pozycję. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało jednak jeszcze kilka meczów, więc nic nie jest stracone. Zwłaszcza, że mają dokładnie tyle samo punktów ile ósma Korona Kielce.

W piątek będzie więc już szansa przeskoczyć kielczan. W tym celu trzeba zdobyć choć oczko. Cel jak najbardziej osiągalny, bowiem w ostatnich spotkaniach Biała Gwiazda grała raczej w kratkę. Po zwycięstwach z Jagiellonią i Piastem w ubiegłą niedzielę nadeszła porażka z warszawską Legią. Nieprzyjemna o tyle, że minimalna. Krakowianie po wyrównanym meczu i całkiem dobrej drugiej połowie w swoim wykonaniu ostatecznie ulegli w ligowym klasyku 0:1.

Pod Ostrzałem GOL24

WIĘCEJ odcinków Pod Ostrzałem GOL24

Dużo lepiej poprzedni weekend wspomina się w Płocku. Wisła przed własną publicznością zwyciężyła z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Bez swojego podstawowego napastnika Jose Kante, a także pod nieobecność Arkadiusza Recy wygrała ze Słonikami 1:0. Humory pogarszać może jedynie fakt, że decydujący gol to samobójcze trafienie Przemysława Szarka. Rywal musiał wyręczyć podopiecznych Marcina Kaczmarka we wpakowaniu piłki do siatki Krzysztofa Pilarza.

Z jesiennego starcia między tymi zespołami górą wyszli krakowianie. Dosłownie w ostatniej z doliczonych minut o ostatecznym rezultacie zadecydował Patryk Małecki. Swoim golem ustalił wynik w Płocku na 3:2 i tym samym zapewnił Wiśle pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w sezonie 2016/2-17. Wcześniej na listę strzelców w tamtym spotkaniu wpisywali się Dominik Furman, Giorgi Merebaszwili, Mateusz Zachara oraz Richard Guzmics.

Krakowianie do piątkowego spotkania podejdą w dużym osłabieniu. Ponownie zabraknie Zdenka Ondraska oraz Rafała Pietrzaka, do pauzy za kartki zmuszony jest natomiast Patryk Małecki. Do dyspozycji Kiko Ramireza powrócił natomiast Paweł Brożek. Czy doświadczonemu napastnikowi uda się zaważyć o zwycięstwie swego zespołu?

Sonda

Ekstraklasa. Kto wygra mecz Wisła Kraków - Wisła Płock?

Nie zagrają:

Wisła Kraków: Patryk Małecki, Rafał Pietrzak, Zdenek Ondrasek.

Przewidywane składy:

Wisła Kraków: Załuska - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok, Llonch, Mączyński, Boguski, Stilić, Videmont, Brożek.

Wisła Płock: Kiełpin, Stępiński, Szymiński, Bozić, Sylwestrzak - Furman, Wlazło, Merebaszwili, Kriwiec, Piotrowski, Piątkowski.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Mecz Wisła Kraków - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Spotkanie Białej Gwiazdy z Nafciarzami pokaże Canal+ Sport. Mecz skomentują Adam Marchliński i Krzysztof Przytuła.