Medale Młodej Sztuki i Nagrody Pracy Organicznej wręczone!...

  Medale Młodej Sztuki i Nagrody Pracy Organicznej wręczone! [ZDJĘCIA]

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Medale Młodej Sztuki i Nagrody Pracy Organicznej wręczone!
  1/18
  przejdź do galerii

  Medale Młodej Sztuki i Nagrody Pracy Organicznej wręczone! ©Grzegorz Dembiński

  Sala Wielka Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zebrała w czwartkowy wieczór artystów, społeczników, bohaterów, przedsiębiorców, samorządowców i ludzi z pasją. Podczas Gali "Głosu Wielkopolskiego" wręczyliśmy redakcyjne wyróżnienia.
  Najważniejszym z nich jest Nagroda Pracy Organicznej przyznawana od końca lat 80. za wybitne dokonania w nauce, kulturze, polityce, gospodarce i biznesie. Nawiązuje do dziewiętnastowiecznej idei pracy organicznej.

  - Największe sukcesy, to te lokalne. Tam gdzie czujemy na sobie wzrok rodziny, przyjaciół, kolegów i koleżanek. Gdzie trudno się przemknąć niezauważonym. Ta nagroda to dla mnie wielkie wyróżnienie.
  Pamiętam, gdy dostawałem Medal Młodej Sztuki. Cieszę się, że zbudowała się nam taka klamra - mówił odbierając nagrodę Jan A.P. Kaczmarek. Przypomnijmy, że pochodzący z Konina i związany z Poznaniem kompozytor, zdobył Oscara za muzykę filmową i jest twórcą festiwalu "Transatlantyk". Jan A. P. Kaczmarek mówiąc o klamrze nawiązywał do 40-lecia Medali Młodej Sztuki. Laureaci odebrali ważące 7 kilogramów nagrody.

  Otrzymali je: w dziedzinie literatury - Dawid Jung, sztuki wizualnej - Agnieszka Grodzińska, w muzyce klasycznej - Anna Malesza, w dziedzinie teatru - Anna Mierzwa, za muzykę popularną - Mikołaj Gramowski i w dziedzinie animacji kultury - Zespół Galerii Miejskiej Arsenał.

  "Człowiek Roku" to z kolei najmłodszy tytuł, który przyznawany jest przez czytelników "Głosu". W ten sposób postanowiliśmy pokazać jak różnorodna i niesamowita jest Wielkopolska. Wręczyliśmy wyróżnienia laureatom trwającego w styczniu i lutym plebiscytu. Wśród nich byli zdobywcy tytułów w lokalnych edycjach głosowania, a także tym najważniejszym, na Człowieka Roku Wielkopolski 2013.

  Zobacz:
  Człowiek Roku Wielkopolski 2013: Wielka Gala w Poznaniu


  Zwyciężył Zbigniew Drzymała, prezes grodziskiego Inter Groclin Auto. - Mój tato ze względu na stan zdrowia nie mógł odebrać nagrody osobiście. Niemniej traktuje ten tytuł bardzo emocjonalnie. Wśród nominowanych było wielu wspaniałych osób. Ludzi kultury, sportu i społeczników. Także tych, których odwaga i poświęcenie nierzadko ratowały ludzkie życie - mówiła w imieniu ojca Monika Drzymała.

  - Takiego człowieka wybrał mój tato głosując na profesora Witolda Szyftera (nominowanego w plebiscycie lekarza, który uratował mu życie). Dziękuję organizatorom plebiscytu, że promują niezwykłych ludzi i niezwykłe działania - dodawała córka prezesa Groclinu i Człowieka Roku Wielkopolski.

  1. Medal Młodej Sztuki w dziedzinie Literatura otrzymał Dawid Jung za tworzenie i upowszechnianie literatury jako części świata, bez której świat traci sens i smak.

  2. Medal Młodej Sztuki w dziedzinie sztuki wizualne otrzymała Agnieszka Grodzińska za twórcze gry z tradycyjnymi modelami odbioru sztuki.

  3. Medal Młodej Sztuki w dziedzinie muzyka klasyczna otrzymała Anna Malesza za pełne pasji i energii artystyczne kreacje potwierdzone sukcesami konkursowymi.

  4. Medal Młodej Sztuki w dziedzinie teatr otrzymała Anna Mierzwa za talent, pasję i wdzięk, które przekładają się na kolejne role.

  5. Medal Młodej Sztuki w dziedzinie muzyka popularna otrzymał Mikołaj Gramowski za świeżą, silnie zakorzenioną we współczesności wizję muzyki tanecznej.

  6. Medal Młodej Sztuki w dziedzinie animacja kultury otrzymał Zespół Galerii Miejskiej Arsenał za animowanie dyskusji o roli publicznych instytucji kultury.
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo