Medale Młodej Sztuki. Oto lista laureatów!

    Medale Młodej Sztuki. Oto lista laureatów!

    RED

    Głos Wielkopolski

    Aktualizacja:

    Głos Wielkopolski

    Medal Młodej Sztuki

    Medal Młodej Sztuki

    Pierwsza wizytówka - tym dla wielu artystów i animatorów kultury z Wielkopolski stały się przyznawane od 1974 roku przez redakcję "Głosu Wielkopolskiego" Medale Młodej Sztuki. Przedstawiamy listę wszystkich dotychczasowych laureatów.
    Medal Młodej Sztuki

    Medal Młodej Sztuki

    2016
    Monika Błaszczak / taniec
    Viktoria Nowak / taniec
    Katarzyna Gondek / literatura
    Krzysztof Bączyk / muzyka
    Urszula Kluz-Knopek / sztuki wizualne
    Dorota i Marcin Kubiakowie / animacja kultury


    2015
    Paweł Malicki / taniec
    Anita Jarzyna / literatura
    Małgorzta Szymankiewicz / sztuki wizualne
    Maciej Dobosiewicz / kultura popularna
    Wacław Zimpel / muzyka poważna
    Marcin Suszycki / muzyka poważna
    Kuba Kapral / animacja kultury

    2014
    Dawid Jung / literatura
    Agnieszka Grodzińska / sztuki wizualne
    Anna Mierzwa / teatr
    Anna Malesza / muzyka klasyczna
    Klaves (Mikołaj Gramowski) / muzyka popularna
    Zespół Galerii Miejskiej Arsenał / animacja kultury

    2013
    Magdalena Starska / sztuki wizualne
    Michał Słomka / animacja kultury
    Filip Springer / literatura
    Haniszewska/Kandulski Duo / muzyka klasyczna
    Maciej Fortuna / muzyka popularna

    2012
    Michał Bryła / muzyka
    Szymon Mysłakowski / teatr
    Malina Prześluga / literatura
    Galeria Stereo: Zuzanna Hadryś i Michał Lasota / sztuki wizualne
    Honza Zamojski / sztuki wizualne
    Piotr Zakens / animacja kultury

    2011
    Piotr Śniedziewski / literatura
    Łukasz Kuropaczewski / muzyka klasyczna
    Radosław Elis / teatr
    Aleksandra Ska / sztuki wizualne
    Bernard Ejgierd / animacja kultury
    zespół We Call It A Sound: Filip Majerowski, Karol Majerowski, Marek Orywał i Michał Hruświcki / muzyka popularna

    2010
    Roman Bromboszcz / literatura
    Barbara Kaszuba / muzyka
    Marcin Maćkiewicz / animacja kultury
    Arkadiusz Nowakowski / sztuki wizualne
    Magdalena Płaneta / teatr

    2009
    Wojciech Bąkowski / plastyka
    Bianka Rolando / literatura
    Łukasz Chrzuszcz / teatr
    Andrzej Adamczak / teatr tańca
    Krzysztof Krupa / muzyka
    Przemysław Prasnowski - Barak Kultury / animacja kultury

    2008
    Muchy / muzyka popularna
    Radek Szlaga / plastyka
    Jakub Przybylski / animacja kultury
    Anna Maria Staśkiewicz / muzyka poważna
    Maciej Gierszewski / literatura

    2007
    Agata Szymczewska / muzyka poważna

    2006
    Szczepan Kopyt /literatura
    Maciej Kurak / plastyka
    Katarzyna Bujakiewicz / teatr
    Jacek Kortus / muzyka poważna
    Aleksandra Robakowska i Jarosław Trybuś / krytyka artystyczna
    Teatr U Przyjaciół / animacja kultury

    2005
    Izabela Kolka / scenografia
    Ewa Rajewska / krytyka
    Sonia Ramer / plastyka
    Michał Kaleta / teatr
    Tomasz Praszczałek / muzyka
    Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki / animacja kultury

    2004
    Laura Sobolewska / muzyka
    Piotr Żukowski / muzyka
    Edward Pasewicz/ literatura
    Marta Guśniowska / literatura
    Katarzyna Dreszer / plastyka
    Barbara Kałużna / teatr
    Marta Wojtaszewska / balet
    Luiza Niedźwiedzka / animacja kultury
    Piotr Jańczak / animacja kultury

    2003
    Dariusz Sośnicki / literatura
    Katarzyna Hołysz / muzyka
    Beata Bandurska/ teatr
    Jakub Bąkowski / plastyka
    Anna Hryniewiecka / animacja kultury
    Tomasz Raczkiewicz / animacja kultury
    Maciej Pabich / muzyka
    Cezary Zych / medal honorowy

    2002
    Joanna Grądziel-Wójcik / literatura
    Marlena Kudlicka / plastyka
    Jarosław Nadrzycki / muzyka
    Paweł Łysak / teatr
    Paweł Wodziński / teatr
    Robert Mirzyński / radio
    Ireneusz Zjeżdżałka / animacja kultury

    2001
    Jarosław Bręk / muzyka
    Iwona Hossa / muzyka
    Agnieszka Kuciak / literatura
    Hubert Czerepok / plastyka
    Piotr Kruszczyński / teatr
    Renata Borowska / animacja kultury
    Mikołaj Jazdon / animacja kultury

    2000
    Nova Gaudia Jacka Sykulskiego / muzyka
    Arte Dei Suonatori / muzyka
    Adam Kaczanowski / literatura
    Arkadiusz Pacholski / literatura
    Agnieszka Balewska / plastyka
    Anna Tyczyńska / plastyka

    1999
    Mirosław Kropielnicki / teatr
    Agata Stankowska / literatura
    Krzysztof Szydzisz / muzyka
    Mirosław Kaczmarek / plastyka
    Justyna Szafran / muzyka
    Grzegorz Ziółkowski / krytyka

    1998
    Ryszard Kaja / plastyka
    Agnieszka Gierach / plastyka
    Karol Furyk / plastyka
    Piotr Łuszczykiewicz / literatura
    Agnieszka Różańska / teatr
    Adam Ziajski / teatr
    Agnieszka Mikołajczyk / muzyka
    Tomasz Wendland / animator kultury

    1997
    Antonina Choroszy / teatr
    Joanna Marcinkowska / muzyka
    Agata Michowska / plastyka
    Mirosław Adamczyk / plastyka
    Przemysław Czapliński / literatura
    Łukasz Kośmicki / film

    1996
    Marcin Berdyszak / plastyka
    Ewa Hornowska / plastyka
    Filip Wojciechowski / muzyka
    Janusz Stolarski / teatr
    Beata Wrzosek / balet
    Teatr Biuro Podróży / teatr

    1995
    Wojciech Łazarczyk / plastyka
    Dominika Falger / muzyka
    Zbigniew Łowżył / muzyka
    Joanna Wodas / balet
    Aleksandra Korejwo / film
    Jolanta Hajdasz / dziennikarstwo
    Bożena Borowska / teatr
    Mariusz Grzebalski / literatura
    Włodzimierz Mielcarek / animacja kultury
    Andrzej Rzepecki / Teatr - pośmiertnie

    1994
    Marcin Sompoliński / muzyka
    Jacek Kowalski / muzyka
    Leszek Knaflewski / plastyka
    Mariusz Forecki / fotoreporter
    Marcin Ryl-Krystianowski / teatr
    Michael Kurzwelly i Jolanta Banowska / animacja kultury
    Piotr Śliwiński / literatura
    Piotr Nycz / animacja kultury
    Mariusz Rosiak / animacja kultury

    1993
    Tomasz Gubański / muzyka
    Łukasz Szyrner / muzyka
    Joanna Przybyła / plastyka
    Piotr Kępiński / literatura
    Paweł Szkotak / teatr
    Michał Merczyński / animacja kultury
    Tomasz Wilmański / animacja kultury

    1992
    Bożena Krzyżanowska / teatr
    Małgorzata Mielcarek / teatr
    Jacek Sykulski / muzyka
    Robert Sobociński / plastyka
    Wydawnictwo Podsiedlik-Raniowski i Spółka

    1991
    Adam Borowski / teatr
    Wojciech Maciejowski / muzyka
    Jarosław Żołnierczyk / muzyka
    Piotr Szurek / plastyka
    Marek Zieleniewski / publicystyka
    Stefan Ficner / promocja sztuki
    Jan Kasper / twórca szkolnego Teatru Prób

    1990
    Daniela Popławska / teatr
    Danuta Stenka / teatr
    Radosław Żukowski / muzyka
    Wojciech Drabowicz / muzyka
    Małgorzata Jańczak / dziennikarstwo
    Tadeusz Sobkowiak / plastyka
    Ewa Polony-Nadalska / animacja
    Teresa Nowak / animacja kultury

    1989
    Tadeusz Żukowski / literatura
    Andrzej Maleszka / reżyser
    Zbigniew Kozub / muzyka
    Bartłomiej Nizioł / muzyka
    Henryk Starikiewicz / plastyka
    Piotr Andrzejewski / dziennikarstwo
    Krzysztof Gołata / dziennikarstwo
    Piotr Grochmalski / dziennikarstwo
    Marek Król / dziennikarstwo
    Janusz Michalak / dziennikarstwo
    Marek Z. Szczepański / dziennikarstwo
    Paweł Szpecht / dziennikarstwo
    Marek Zieleniewski / dziennikarstwo

    1988
    Affabre Concinui (Przemysław Stanisławski, Leszek Marciniak, Radosław Skrzypczak, Wojciech Drabowicz, Piotr Lewandowski, Piotr Dziurla) / muzyka)
    Piotr Kurka / plastyka
    Jerzy Kopeć / plastyka
    Dorota Lulka / teatr
    Krzysztof Szymoniak / dziennikarstwo
    Mariusz Sabiniewicz / teatr

    1987
    Marek Zgaiński / poezja
    Katarzyna Chrzanowska / teatr
    Bogumił Nowicki / muzyka
    Bartosz Bryła / muzyka
    Paweł Frejdlich / muzyka
    Aleksander Maliszewski / muzyka
    Mariusz Kruk / plastyka
    Leszek Knaflewski / plastyka
    Wojciech Kujawski / plastyka
    Krzysztof Markowski / plastyka
    Andrzej Pepłoński / plastyka
    Jacek Szczytowski / balet
    Maciej Kuszela / fotografia
    Piotr Grochmalski / dziennikarstwo
    Alina Kurczewska / dziennikarstwo

    1986
    Andrzej Sikorki / literatura
    Bartosz Bryła / muzyka
    Maciej Kozłowski / teatr
    Mariusz Puchalski / teatr
    Bogdan Wojtasiak / plastyka
    Mariusz Stachowiak / fotografia
    Kazimierz Grochmalski / animacja kultury

    1985
    Jan Krzysztof Adamkiewicz / literatura
    Piotr C. Kowalski / plastyka
    Krzesimir Dębski / muzyka
    Joanna Kozłowska / muzyka
    Hanna Kulina / teatr
    Piotr Gabriel / dziennikarstwo
    Hanna Gawrońska / muzyka
    Andrzej Malicki / animacja kultury

    1984
    Marek Obarski / literatura
    Janusz Łagodziński / teatr
    Janusz Wiśniewski / teatr
    Ewa Iżykowska / muzyka
    Jan A.P. Kaczmarek / muzyka
    Paweł Łubowski / plastyka
    Andrzej Skrzypczak / dziennikarstwo

    1983
    Tadeusz Siejak / literatura
    Elżbieta Ardam / muzyka
    Maria Robaszkiewicz / teatr
    Ewa Wójciak / teatr
    Andrzej Okińczyc / plastyka
    Piotr Łuczka / dziennikarstwo
    Jerzy Sukiennicki / animacja kultury

    1982
    Medali nie przyznano z powodu stanu wojennego

    1981
    Medali nie przyznano z powodu stanu wojennego

    1980
    Ryszard Krynicki / literatura
    Jan Komolka / literatura
    Lech Raczak / teatr
    Zenon Laskowik / literatura
    Barbara Mądra / muzyka
    Jerzy Piotrowicz / plastyka
    Piotr Moszyński / dziennikarstwo

    1979
    Michał Grudziński / teatr
    Tadeusz Wyrwa-Krzyżański / literatura
    Lidia Rydlewicz-Zielińska /muzyka
    Andrzej Tomaszewski / plastyka
    Mariusz Kozakiewicz / plastyka
    Krzysztof Lis / dziennikarstwo
    Alicja Lech / animacja kultury

    1978
    Krystyna Piotrkowska / plastyka
    Andrzej Babiński / literatura
    Tadeusz Drzewiecki / teatr
    Antonina Kowtunow / muzyka
    Magdalena Sołtysińska / muzyka
    Andrzej Tatarski / muzyka
    Krzysztof Pastor/ balet
    Waldemar Kosiński / dziennikarstwo
    Emilia Skalska / animacja kultury

    1977
    Marzena Trybała / teatr
    Grzegorz Marszałek / plastyka
    Maria Krzysztofiak / literatura
    Piotr Milewski / muzyka
    Małgorzata Połyńczuk / balet
    Juliusz Stańda / balet
    Piotr Frydryszek / dziennikarstwo
    Henryk Frąckowiak / animacja kultury

    1976
    Joanna Orzeszkowska- Kotarbińska / teatr
    Agnieszka Duczmal / muzyka
    Wincenty Różański / literatura
    Włodzimierz Dudkowiak / plastyka
    Emil Wesołowski / balet
    Jacek Jaroszyk / animacja kultury

    1975
    Anna Staszak / balet
    Halina Łabonarska / teatr
    Ewa Werka / muzyka
    Michał Grabarczyk / muzyka
    Paweł Kromholz / malarstwo
    Lech Ratajczyk / malarstwo
    Ryszard Schubert / literatura

    [b]1974
    Stanisław Barańczak / literatura
    Wiesław Komasa / teatr
    Norbert Skupniewicz / plastyka
    Jacek Solecki / balet
    Aleksandra Utrecht / muzyka
    Zbigniew Napierała / animacja kultury

    Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Polecamy

    Wideo