18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Medale Młodej Sztuki. Oto lista laureatów!

red
Medal Młodej Sztuki
Medal Młodej Sztuki
Pierwsza wizytówka - tym dla wielu artystów i animatorów kultury z Wielkopolski stały się przyznawane od 1974 roku przez redakcję "Głosu Wielkopolskiego" Medale Młodej Sztuki. Przedstawiamy listę wszystkich dotychczasowych laureatów.

2016
Monika Błaszczak / taniec
Viktoria Nowak / taniec
Katarzyna Gondek / literatura
Krzysztof Bączyk / muzyka
Urszula Kluz-Knopek / sztuki wizualne
Dorota i Marcin Kubiakowie / animacja kultury

2015
Paweł Malicki / taniec
Anita Jarzyna / literatura
Małgorzta Szymankiewicz / sztuki wizualne
Maciej Dobosiewicz / kultura popularna
Wacław Zimpel / muzyka poważna
Marcin Suszycki / muzyka poważna
Kuba Kapral / animacja kultury

2014
Dawid Jung / literatura
Agnieszka Grodzińska / sztuki wizualne
Anna Mierzwa / teatr
Anna Malesza / muzyka klasyczna
Klaves (Mikołaj Gramowski) / muzyka popularna
Zespół Galerii Miejskiej Arsenał / animacja kultury

2013
Magdalena Starska / sztuki wizualne
Michał Słomka / animacja kultury
Filip Springer / literatura
Haniszewska/Kandulski Duo / muzyka klasyczna
Maciej Fortuna / muzyka popularna

2012
Michał Bryła / muzyka
Szymon Mysłakowski / teatr
Malina Prześluga / literatura
Galeria Stereo: Zuzanna Hadryś i Michał Lasota / sztuki wizualne
Honza Zamojski / sztuki wizualne
Piotr Zakens / animacja kultury

2011
Piotr Śniedziewski / literatura
Łukasz Kuropaczewski / muzyka klasyczna
Radosław Elis / teatr
Aleksandra Ska / sztuki wizualne
Bernard Ejgierd / animacja kultury
zespół We Call It A Sound: Filip Majerowski, Karol Majerowski, Marek Orywał i Michał Hruświcki / muzyka popularna

2010
Roman Bromboszcz / literatura
Barbara Kaszuba / muzyka
Marcin Maćkiewicz / animacja kultury
Arkadiusz Nowakowski / sztuki wizualne
Magdalena Płaneta / teatr

2009
Wojciech Bąkowski / plastyka
Bianka Rolando / literatura
Łukasz Chrzuszcz / teatr
Andrzej Adamczak / teatr tańca
Krzysztof Krupa / muzyka
Przemysław Prasnowski - Barak Kultury / animacja kultury

2008
Muchy / muzyka popularna
Radek Szlaga / plastyka
Jakub Przybylski / animacja kultury
Anna Maria Staśkiewicz / muzyka poważna
Maciej Gierszewski / literatura

2007
Agata Szymczewska / muzyka poważna

2006
Szczepan Kopyt /literatura
Maciej Kurak / plastyka
Katarzyna Bujakiewicz / teatr
Jacek Kortus / muzyka poważna
Aleksandra Robakowska i Jarosław Trybuś / krytyka artystyczna
Teatr U Przyjaciół / animacja kultury

2005
Izabela Kolka / scenografia
Ewa Rajewska / krytyka
Sonia Ramer / plastyka
Michał Kaleta / teatr
Tomasz Praszczałek / muzyka
Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki / animacja kultury

2004
Laura Sobolewska / muzyka
Piotr Żukowski / muzyka
Edward Pasewicz/ literatura
Marta Guśniowska / literatura
Katarzyna Dreszer / plastyka
Barbara Kałużna / teatr
Marta Wojtaszewska / balet
Luiza Niedźwiedzka / animacja kultury
Piotr Jańczak / animacja kultury

2003
Dariusz Sośnicki / literatura
Katarzyna Hołysz / muzyka
Beata Bandurska/ teatr
Jakub Bąkowski / plastyka
Anna Hryniewiecka / animacja kultury
Tomasz Raczkiewicz / animacja kultury
Maciej Pabich / muzyka
Cezary Zych / medal honorowy

2002
Joanna Grądziel-Wójcik / literatura
Marlena Kudlicka / plastyka
Jarosław Nadrzycki / muzyka
Paweł Łysak / teatr
Paweł Wodziński / teatr
Robert Mirzyński / radio
Ireneusz Zjeżdżałka / animacja kultury

2001
Jarosław Bręk / muzyka
Iwona Hossa / muzyka
Agnieszka Kuciak / literatura
Hubert Czerepok / plastyka
Piotr Kruszczyński / teatr
Renata Borowska / animacja kultury
Mikołaj Jazdon / animacja kultury

2000
Nova Gaudia Jacka Sykulskiego / muzyka
Arte Dei Suonatori / muzyka
Adam Kaczanowski / literatura
Arkadiusz Pacholski / literatura
Agnieszka Balewska / plastyka
Anna Tyczyńska / plastyka

1999
Mirosław Kropielnicki / teatr
Agata Stankowska / literatura
Krzysztof Szydzisz / muzyka
Mirosław Kaczmarek / plastyka
Justyna Szafran / muzyka
Grzegorz Ziółkowski / krytyka

1998
Ryszard Kaja / plastyka
Agnieszka Gierach / plastyka
Karol Furyk / plastyka
Piotr Łuszczykiewicz / literatura
Agnieszka Różańska / teatr
Adam Ziajski / teatr
Agnieszka Mikołajczyk / muzyka
Tomasz Wendland / animator kultury

1997
Antonina Choroszy / teatr
Joanna Marcinkowska / muzyka
Agata Michowska / plastyka
Mirosław Adamczyk / plastyka
Przemysław Czapliński / literatura
Łukasz Kośmicki / film

1996
Marcin Berdyszak / plastyka
Ewa Hornowska / plastyka
Filip Wojciechowski / muzyka
Janusz Stolarski / teatr
Beata Wrzosek / balet
Teatr Biuro Podróży / teatr

1995
Wojciech Łazarczyk / plastyka
Dominika Falger / muzyka
Zbigniew Łowżył / muzyka
Joanna Wodas / balet
Aleksandra Korejwo / film
Jolanta Hajdasz / dziennikarstwo
Bożena Borowska / teatr
Mariusz Grzebalski / literatura
Włodzimierz Mielcarek / animacja kultury
Andrzej Rzepecki / Teatr - pośmiertnie

1994
Marcin Sompoliński / muzyka
Jacek Kowalski / muzyka
Leszek Knaflewski / plastyka
Mariusz Forecki / fotoreporter
Marcin Ryl-Krystianowski / teatr
Michael Kurzwelly i Jolanta Banowska / animacja kultury
Piotr Śliwiński / literatura
Piotr Nycz / animacja kultury
Mariusz Rosiak / animacja kultury

1993
Tomasz Gubański / muzyka
Łukasz Szyrner / muzyka
Joanna Przybyła / plastyka
Piotr Kępiński / literatura
Paweł Szkotak / teatr
Michał Merczyński / animacja kultury
Tomasz Wilmański / animacja kultury

1992
Bożena Krzyżanowska / teatr
Małgorzata Mielcarek / teatr
Jacek Sykulski / muzyka
Robert Sobociński / plastyka
Wydawnictwo Podsiedlik-Raniowski i Spółka

1991
Adam Borowski / teatr
Wojciech Maciejowski / muzyka
Jarosław Żołnierczyk / muzyka
Piotr Szurek / plastyka
Marek Zieleniewski / publicystyka
Stefan Ficner / promocja sztuki
Jan Kasper / twórca szkolnego Teatru Prób

1990
Daniela Popławska / teatr
Danuta Stenka / teatr
Radosław Żukowski / muzyka
Wojciech Drabowicz / muzyka
Małgorzata Jańczak / dziennikarstwo
Tadeusz Sobkowiak / plastyka
Ewa Polony-Nadalska / animacja
Teresa Nowak / animacja kultury

1989
Tadeusz Żukowski / literatura
Andrzej Maleszka / reżyser
Zbigniew Kozub / muzyka
Bartłomiej Nizioł / muzyka
Henryk Starikiewicz / plastyka
Piotr Andrzejewski / dziennikarstwo
Krzysztof Gołata / dziennikarstwo
Piotr Grochmalski / dziennikarstwo
Marek Król / dziennikarstwo
Janusz Michalak / dziennikarstwo
Marek Z. Szczepański / dziennikarstwo
Paweł Szpecht / dziennikarstwo
Marek Zieleniewski / dziennikarstwo

1988
Affabre Concinui (Przemysław Stanisławski, Leszek Marciniak, Radosław Skrzypczak, Wojciech Drabowicz, Piotr Lewandowski, Piotr Dziurla) / muzyka)
Piotr Kurka / plastyka
Jerzy Kopeć / plastyka
Dorota Lulka / teatr
Krzysztof Szymoniak / dziennikarstwo
Mariusz Sabiniewicz / teatr

1987
Marek Zgaiński / poezja
Katarzyna Chrzanowska / teatr
Bogumił Nowicki / muzyka
Bartosz Bryła / muzyka
Paweł Frejdlich / muzyka
Aleksander Maliszewski / muzyka
Mariusz Kruk / plastyka
Leszek Knaflewski / plastyka
Wojciech Kujawski / plastyka
Krzysztof Markowski / plastyka
Andrzej Pepłoński / plastyka
Jacek Szczytowski / balet
Maciej Kuszela / fotografia
Piotr Grochmalski / dziennikarstwo
Alina Kurczewska / dziennikarstwo

1986
Andrzej Sikorki / literatura
Bartosz Bryła / muzyka
Maciej Kozłowski / teatr
Mariusz Puchalski / teatr
Bogdan Wojtasiak / plastyka
Mariusz Stachowiak / fotografia
Kazimierz Grochmalski / animacja kultury

1985
Jan Krzysztof Adamkiewicz / literatura
Piotr C. Kowalski / plastyka
Krzesimir Dębski / muzyka
Joanna Kozłowska / muzyka
Hanna Kulina / teatr
Piotr Gabriel / dziennikarstwo
Hanna Gawrońska / muzyka
Andrzej Malicki / animacja kultury

1984
Marek Obarski / literatura
Janusz Łagodziński / teatr
Janusz Wiśniewski / teatr
Ewa Iżykowska / muzyka
Jan A.P. Kaczmarek / muzyka
Paweł Łubowski / plastyka
Andrzej Skrzypczak / dziennikarstwo

1983
Tadeusz Siejak / literatura
Elżbieta Ardam / muzyka
Maria Robaszkiewicz / teatr
Ewa Wójciak / teatr
Andrzej Okińczyc / plastyka
Piotr Łuczka / dziennikarstwo
Jerzy Sukiennicki / animacja kultury

1982
Medali nie przyznano z powodu stanu wojennego

1981
Medali nie przyznano z powodu stanu wojennego

1980
Ryszard Krynicki / literatura
Jan Komolka / literatura
Lech Raczak / teatr
Zenon Laskowik / literatura
Barbara Mądra / muzyka
Jerzy Piotrowicz / plastyka
Piotr Moszyński / dziennikarstwo

1979
Michał Grudziński / teatr
Tadeusz Wyrwa-Krzyżański / literatura
Lidia Rydlewicz-Zielińska /muzyka
Andrzej Tomaszewski / plastyka
Mariusz Kozakiewicz / plastyka
Krzysztof Lis / dziennikarstwo
Alicja Lech / animacja kultury

1978
Krystyna Piotrkowska / plastyka
Andrzej Babiński / literatura
Tadeusz Drzewiecki / teatr
Antonina Kowtunow / muzyka
Magdalena Sołtysińska / muzyka
Andrzej Tatarski / muzyka
Krzysztof Pastor/ balet
Waldemar Kosiński / dziennikarstwo
Emilia Skalska / animacja kultury

1977
Marzena Trybała / teatr
Grzegorz Marszałek / plastyka
Maria Krzysztofiak / literatura
Piotr Milewski / muzyka
Małgorzata Połyńczuk / balet
Juliusz Stańda / balet
Piotr Frydryszek / dziennikarstwo
Henryk Frąckowiak / animacja kultury

1976
Joanna Orzeszkowska- Kotarbińska / teatr
Agnieszka Duczmal / muzyka
Wincenty Różański / literatura
Włodzimierz Dudkowiak / plastyka
Emil Wesołowski / balet
Jacek Jaroszyk / animacja kultury

1975
Anna Staszak / balet
Halina Łabonarska / teatr
Ewa Werka / muzyka
Michał Grabarczyk / muzyka
Paweł Kromholz / malarstwo
Lech Ratajczyk / malarstwo
Ryszard Schubert / literatura

[b]1974
Stanisław Barańczak / literatura
Wiesław Komasa / teatr
Norbert Skupniewicz / plastyka
Jacek Solecki / balet
Aleksandra Utrecht / muzyka
Zbigniew Napierała / animacja kultury

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3