Medale Młodej Sztuki rozdane! [ZDJĘCIA]

  Medale Młodej Sztuki rozdane! [ZDJĘCIA]

  Stefan Drajewski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Szymon Mysłakowski na co dzień występuje w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.
  1/7
  przejdź do galerii

  Szymon Mysłakowski na co dzień występuje w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

  Michał Bryła, Szymon Mysłakowski, Malina Prześluga, Galeria Stereo (Zuzanna Hadryś i Michał Lasota), Piotr Zakens oraz Honza Zamojski to tegoroczni laureaci Medali Młodej Sztuki, nagrody przyznawanej od 1974 roku przez "Głos Wielkopolski". Wręczenie nastąpi 29 lutego w Malarni Teatru Polskiego w Poznaniu.
  Czytaj także:
  Medale Młodej Sztuki wręczone! Film


  Po raz pierwszy w historii Medali Młodej Sztuki jeden z laureatów jest synem... wcześniejszego (i, co ciekawe, podwójnego) laureata. Również pierwszy raz w historii Medal otrzymał aktor spoza Poznania. Altowiolista i skrzypek Michał Bryła jest synem Bartosza Bryły, który odebrał Medal dwukrotnie: po raz pierwszy - sam - w 1986 roku, natomiast rok później razem z zespołem Chopin Trio. Z kolei Szymon Mysłakowski na co dzień występuje w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

  W kategorii "Literatura" Medal Młodej Sztuki otrzymała utalentowana dramatopisarka Malina Prześluga, która największe sukcesy odnosi w dziedzinie dramaturgii dla dzieci i młodzieży.

  Na talencie artysty plastyka Honzy Zamojskiego poznali się już jurorzy tegorocznej edycji Paszportów Polityki, którzy nominowali go do tej nagrody w kategorii "Sztuki wizualne". Co prawda Paszportu Honza Zamojski nie otrzymał, ale Medal dostanie.

  Na sześć przyznanych w tym roku Medali Młodej Sztuki aż dwa powędrowały do animatorów kultury. Nagrodę otrzymał duet Zuzanna Hadryś i Michał Lasota, od lat prowadzący niewielką Galerię Stereo na poznańskich Jeżycach. Również na Jeżycach znajduje się kino Rialto, którym kieruje nasz kolejny laureat, Piotr Zakens, Medal Młodej Sztuki otrzymał jednak za pomoc w zcyfryzowaniu kilkunastu wielkopolskich kin.

  Tegoroczni laureaci dołączą do znakomitego grona medalistów, które tworzą między innymi laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek, zwycięzca telewizyjnej nagrody Emmy Andrzej Maleszka czy zdobywca literackiej Nagrody Nike Stanisław Barańczak.

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? s.drajewski@glos.com.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo