Medale motorowodniaków w Tallinie, 33 krążek w karierze Synorackiego

Henryk Synoracki rozkręcał się w stolicy Estonii z wyścigu na wyścig
Henryk Synoracki rozkręcał się w stolicy Estonii z wyścigu na wyścig Fot. Archiwum PZMiNW
Z dwoma medalami wracają Wielkopolanie z motorowodnych mistrzostw Świata, rozgrywanych w Tallinie. Wicemistrzem świata w klasie OSY400 został Cezary Strumnik z Chodzieży, a brąz w klasie O-125 zdobył Henryk Synoracki (PKM LOK Poznań).

Rywalizację w „OSACH” kolejny raz zdominował Rasmus Haugasmagi. Reprezentant gospodarzy bronił złotego medalu i już po trzech wyścigach mógł się czuć zwycięzcą. W klasie O-125 liczyliśmy na kolejne podium Henryka Synorackiego. Nasz doświadczony zawodnik nie zawiódł. Z wyścigu na wyścig płynął coraz szybciej (1 wyścig – 5 miejsce; 2 wyścig – 4, 3 wyścig – 3; 4 wyścig - 1) i dzięki temu wskoczył na najniższy stopień podium. Mistrzem świata został Manuel Zambelli (Włochy), a wicemistrzem Marek Peeba (Estonia). To już 33 medal imprezy mistrzowskiej Henryka Synorackiego w karierze(MŚ i ME).