Medale poznaniaków podczas mistrzostw Polski

Maciej Łosiak
Na najwyższym stopniu podium stoją, od lewej: trener Łukasz Smoliński i Kamil Tornado Szłapka fot. our team
Kamil Tornado Szłapka zawodnik Our Team Poznań po raz drugi w sezonie zdobył tytuł mistrza Polski. Tym razem podopieczny Łukasza Smolińskiego nie miał sobie równych wśród juniorów w kickboxingu wersji light contact. Zawody rozgrywane były w Lesznie.

17-latek w drodze po złoto pokonał Tomasza Cybulskiego (Alien Łódź) 3 runda RSC oraz na punkty Arkadiusza Zanieckiego (Beniaminek 03 Staro-gard Szczeciński) i Michała Strakulskiego z leszczyńskiej Polonii.

Warto zaznaczyć, że Tornado Szłapka był jedynym poznania-kiem, który uczestniczył w mistrzostwach Polski. Drogę do turnieju poprzedzał turniej kwalifikacyjny (mistrzostwa Ziem Zachodnich), w którym młody sportowiec pokonał czterech rywali i zajął także pierwsze miejsce.

Szłapka w tym roku wygrał dwanaście pojedynków i to w dwóch skrajnych formułach - brutalnym K1 Rules i uznawanym za najbardziej techniczny light contact.

- Te sukcesy pozwalają mieć nadzieję, że Kamil Tornado Szłapka znajdzie się w kadrze narodowej na wrześniowe mistrzostwa Europy juniorów - mówi trener Łukasz Smoliński.

Poznaniacy startowali także w mistrzostwach Polski seniorów w kickboxingu kick light, które odbyły się w Starachowicach. W imprezie rywalizowało prawie 100 wojowników z 34 klubów.

Bardzo dobrze spisał się kolejny podopieczny Łukasza Smolińskiego - Bartosz Przecinak Kowalski w kategorii do 69 kg. Kowalski wygrał dwa pojedynki - przez RSC w 3 rundzie z Karolem Kasprzykiem (Dąbrowski Klub Bokserski Super Kick) i na punkty z reprezentantem gospodarzy Karolem Pate-rem i tym samym zdobył brązowy medal.

- Jednak turniej ten był pechowy dla Przecinaka, gdyż w drugiej walce pierwszego starcia doznał pozornie niegroźnego urazu dziąseł. Mimo to kontynuował rywalizację i pokonał Patera w pięknym stylu - tłumaczy Łukasz Smoliński.

Kolejny pojedynek, półfinał Kowalski oddał walkowerem, jak się potem okazało, decyzja była słuszna.
Specjalistyczne badania, które poznaniak przeszedł późną nocą w jednym z wielkopolskich szpitali, nie są optymistyczne i wszystko wskazuje, że kontuzja wykluczy 19-latka z występu w Pucharze Świata seniorów, który rozgrywany będzie we włoskim Rimini.

Inny Wielkopolanin, zawodnik Bartosza Jezierskiego i Sebastiana Dreli - Marcin Taracha (KS Czerwony Smok Poznań) również zdobył brązowy medal w kategorii do 74 kg, pokonując na punkty Piotra Szolsera (Palestra Warszawa) oraz Ernesta Lisa (Dragon Starachowice). W kolejnym pojedynku Taracha przegrał z Przemysławem Ziem-nickim z Legii Warszawa.

Sympatyków sportów walki sekcja Our Team zaprasza na zajęcia Muay Thai, K1 Rules, bickboxingu. Informacje pod nr tel. 601 822 028 lub na www.ourteam.eurobook.pl.