Medycy czują się bezkarnie szkalowani

  Medycy czują się bezkarnie szkalowani

  Danuta Pawlicka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na stronie "znanylekarz.pl" pacjenci mogą wpisywać anonimowo swoje opinie o lekarzach. Niektórzy z nich są chwaleni i polecami, ale też często ci sami poddawani są krytyce. Przy czym nierzadko owa krytyka jest równoznaczna z obrzucaniem niewybrednymi "epitetami". Wśród tych, którzy znaleźli się na celowniku zawiedzionych pacjentów, jest niemała grupa znanych wielkopolskich lekarzy, także "dużych" nazwisk.
  Niewiele autorytetów uniknęło przykrych, czasami oskarżycielskich, słów. Chorzy wytykają medykom arogancję, lekceważenie, obcesowość, trakto- wanie pacjentów jak anonimowego tłumu. Ale znaleźć tam można także poważniejsze oskarżenia - łapówkarstwo, niekompetencję, pazerność na pieniądze. Bywa, że wpisy negatywne sąsiadują z najwyższymi pochwałami, więc nie ma możliwości odróżnienia prawdy od fałszu, ocen obiektywnych od oszczerstw.

  - Lekarze powinni w jakiś sposób zareagować, bo z jednej strony jest osoba anonimowa, a z drugiej ktoś konkretny - mówi dr med. Krzysztof Kordel, rzecznik odpowiedzialności zawodowej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. - Internet nie jest dobrym miejscem dla tego rodzaju żalów, istnieje bowiem biuro rzecznika, organ izby lekarskiej, do którego można przyjść i złożyć skargę .

  Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Biuro Fairplaynet.pl

  Biuro Fairplaynet.pl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  Oczywiście Biuro Fairplaynet.pl - przepraszamy za zbyt pośpieszny niewłaściwy podpis. Walczymy z oszczerstwami w sieci.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oszczerstwo to nie opinia o lekarzu

  Biuro Fariplaynet.pl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

  Pacjenci mają prawo wyrażać opinię, ale nie mogą to być komentarze oszczercze, obrażające, zniesławiające. Różnica między oceną a zniesławieniem jest bardzo krucha. Na pewno warto walczyć o swoje...rozwiń całość

  Pacjenci mają prawo wyrażać opinię, ale nie mogą to być komentarze oszczercze, obrażające, zniesławiające. Różnica między oceną a zniesławieniem jest bardzo krucha. Na pewno warto walczyć o swoje dobre imię. Odpowiedzialny administrator zareaguje na zgłoszenie naruszenie prawa. Jeśli nie - bierze na siebie odpowiedzialność za treść wpisu. Czy podawać do sądu autorów wpisów? W praktyce to się nie udaje - trudno ustalić autora (IP to słabe dane), a sądy nie wiedzą co z takimi sprawami robić.
  Biuro Fariplaynet.pl (walczymy z oszczerstwami w sieci)zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo