Medyczki z Konina powiększają przewagę

W meczu 13. kolejki ekstraligi mistrzynie Polski piłkarki Medyka POLOmarket Konin nie zachwyciły, ale zgodnie z planem pokonały u siebie AZS PSW Biała Podlaska 3:0 i nadal prowadzą w tabeli z przewagą pięciu punktów nad wiceliderem Górnikiem Łęczna, który rozegrał jedno spotkanie więcej.

Sobotni mecz był jednostronnym widowiskiem, w którym od pierwszej do ostatniej minuty atakowały koninianki. Zespół z Białej Podlaskiej niemal wyłącznie się bronił, a zadanie ułatwiał przyjezdnym bardzo silny, porywisty wiatr. Utrudniał on grę obu zespołom, ale w takich warunkach znacznie łatwej było się bronić, niż konstruować składne akcje ofensywne. Przyznali to po meczu także trener i zawodniczki drużyny z Białej Podlaskiej.

Podopieczne trenera Romana Jaszczaka skomasowaną defensywę rywalek przełamały trzykrotnie. W 17. minucie efektowny rajd i dokładne dośrodkowanie skutecznym strzałem wykończyła Anna Gawrońska . W 70. minucie po indywidualnej akcji i dograniu piłki przez Natalię Chudzik gola zdobyła Aleksandra Sikora, a wynik ustaliła w 79. minucie Chudzik, popisując się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego.

Bramkarka Medyka POLOmarket Anna Szymańska praktycznie nie miała w tym meczu okazji do interwencji.

W środę mistrzynie Polski rozegrają przed własną widownią na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie zaległe spotkanie z AZS Wrocław. Początek o godzinie 13.

Medyk POLOmarket Konin – AZS PSW Biała Podlaska 3:0 (1:0).